29.12.2017. 01:20

Čehi čempionāta pirmajā spēlē pieveica Krieviju, pēdējās minūtēs gandrīz izlaižot drošu trīs vārtu pārsvaru. Zviedrija 30. minūtes nevarēja nolauzt baltkrievu pretestību, tomēr beigās tika pie uzvaras ar piecu vārtu pārsvaru. Interesanti, ka četras iepriekšējas spēles starp zviedriem un čehiem U20 čempionātos skandināvi uzvarēja ar trīs vārtu pārsvaru. Pēdējo uzvaru pret Zviedriju U20 pasaules čempionātā Čehijas hokejisti izcīnīja pirms 15 (!) gadiem Halifaksā.

Spēles pirmajā periodā laukumā dominēja zviedri, čehiem izveidojot tikai vienu vērā ņemamu momentu. Pirmo Zviedrijas vārtu guvumu izveidoja Aksels Jūnsons, kurš devās caurgājienā uz čehu vārtiem un laicīgi piespēlēja uz brīvo stūri partnerim Markusam Dāvidsonam - 1:0. Vēlāk Jūnsons varēja izcelties pats, taču viņa metienu no izdevīgas pozīcijas atvairīja Jākubs Skareks. Otros vārtus zviedri guva nedaudz vairāk kā minūti līdz perioda izskaņā, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Eliāss Petersēns meta spēcīgi zem vārtu pārliktņa, kam nebija gatavs čehu vārtsargs - 2:0. Pirmajā periodā zviedri veica 15 metienus pa vārtiem, kamēr čehi atbildēja tikai ar pieciem.

Otrās trešdaļas ievadā labu momentu izveidoja talantīgais Rasmuss Dālins - Čehiju glāba pārliktnis. Čehi atbildēja ar savu ofensīvu, ļaujot pastrādāt arī Zviedrijas vārtsargam Filipam Gustavsonam. Perioda astotajā minūtē pēc metiena no zilās līnijas Radima Šaldas izpildījumā vārtu konstrukcija noskanēja jau pretējā laukuma pusē. Otrais periods aizritēja čehu zīmē [metieni 14:7], taču tā saucamo simtprocentīgu iespēju atspēlēt kaut vienus vārtus tiem nebija. Palīgā čehiem nāca Jūnsona noraidījums, ko 57 sekundes līdz perioda izskaņai izdevās izmantot. Pēc ideālas partnera piespēles ar vienu pieskārienu ripu vārtos novirzīja Filips Zadina - 2:1.

Trešo periodu čehi sāka lielajā vairākumā [zviedri sapelnīja noraidījums 2. perioda pēdējās sekundēs un 3. perioda ievadā]. Pretinieku pasniegto dāvanu izmantot neizdevās, allaž pietrūka pēdējās piespēles precizitāte. Uzreiz pēc tam noraidījums uz otru pusi, ko zviedri spēja izmantot. Ar burvīgu metienu tālajā devītniekā atzīmējās Nacionālajā hokeja līgā uzspēlējušais Aleksandrs Nīlanders - 3:1. Trešajā periodā abas komandas ļoti ilgi spēlēja bez pauzēm, šajā laikā zviedriem izveidojot pāris puslīdz bīstamas situācijas pie Skareka vārtiem. Spēles galotnē čehi pat nepamēģināja noņemt vārtsargu. Iespējams, domājot par vārtu starpību savstarpējās spēlēs starp Krieviju, Čehiju un Zviedriju.

Līdz ar to zviedri izcīnīja 42. uzvaru pēc kārtas U20 čempionātu grupu turnīrā. Zīmīgi, ka visbiežāk no zviedriem cieta tieši čehi, kuriem septiņi zaudējumi šīs fenomenālās sērijas ietvaros. Rīt abām vienībā būs atpūtas diena, kamēr sestdien Zviedrijai gaidāma spēle pret Šveici, bet Čehijai - pret Baltkrieviju.

Rezultatīvākie: Nīlanders 1+1, Dālins 0+2 - Zadina 1+0Metieni: 35:25Soda minūtes: 10:8

Vindsērfinga klubs 360 Vindsērfinga klubs 360 R. Feldmaņa iela 8, Rīga, LV 1014, Rīga