28.06.2015. 08:26
Pakāpjoties uz pirmo vietu tikai noslēdzošajā ātrumposmā, Lietuvas rallija čempionāta ceturtajā posmā "Rally Žemaitija 2015" uzvaru izcīnījusi Jāņa Vorobjova/Andra Mālnieka ekipāža, kas sacensībās startēja ar "Mitsubishi Lancer Evo X" automašīnu.

Sacensības Lietuvā notika divas dienas. Pirmajā tika veikti trīs ātrumposmi, viens no kuriem notika naktī, tumsas apstākļos. Vorobjova ekipāža pirmo sacensību dienu noslēdza trešajā vietā absolūtajā vērtējumā un bija līderi savā klasē.

Arī otrajā dienā Vorobjovs/Mālnieks lielākoties turējās trešajā pozīcijā absolūtajā ieskaitē. Izstājoties rallija līderim Martinam Samsonam, Vorobjovs sestdien pacēlās uz otro vietu, bet vēl pirms noslēdzošā 17 kilometrus garā 11. ātrumposma bija deviņas sekundes aiz Lietuvas čempiona Ramūna Čapkauska.

Pirms tam Vorobjovs nebija uzvarējis nevienā no ātrumposmiem, taču pēdējā viņam tas izdevās, turklāt kopējā ieskaitē ekipāža pacēlās uz pirmo vietu. Finišā Čapkausks no Vorobjova atpalika 2.7 sekundes. Trešo vietu sacensībās izcīnīja Giedris Notkus, kurš finišēja 13.6 sekundes aiz Vorobjova.

"Šī uzvara nāca nedaudz negaidīti arī mums," stāsta Jānis Vorobjovs. "Pēc Samsona izstāšanās nolēmām, ka cīnīsimies līdz galam. Liels prieks par uzvaru rallijā un ceļos, kuros iepriekš nebija braukts."

Vorobjovam izdevās uzvarēt klasē "2", kamēr Čapkausks kļuva par klases "1" uzvarētāju.