19.07.2014. 18:42
Latvijas U20 izlase galvenā trenera Nikolaja Mazura vadībā FIBA Eiropas čempionātā sestdien ar rezultātu 72:74 saspringtā galotnē atzina iepriekš uzvarētās Bulgārijas pārākumu, čempionātu noslēdzot 16. pozīcijā.

Latvijas un Bulgārijas U20 izlases savā starpā tikās jau otro reizi - iepriekš ar 69:63 uzvaru svinēja latvieši. Šodien cīņā par 15. vietu turnīrā bulgāri bija apņēmības pilni atdarīt par iepriekš piedzīvoto zaudējumu. Tas atspoguļojās spēles ievadā - bulgāriem punktus guva ne tikai izteiktai līderis Vezenkovs, bet arī citi un pēc sešarpus minūtēm jau 3:11. Situāciju izlaboja ceturtdaļas izskaņā veiktais izrāviens 9:3, kas ļāva pirmās desmit minūtes noslēgt ar tikai mīnus divi (12:14).

Gludīša un Smita rezultatīva sadarbība otrās ceturtdaļas sākumā ļāva izvirzīties vadībā (16:15). Tā tika palielināta līdz vairāk nekā viena metiena tiesai, taču sekoja bulgāru izrāviens kopējiem spēkiem, un Latvija atkal nonāca iedzinējos. Tas nebija pēdējais izrāviens pirmajā puslaikā - Geks un Štelmahers pa divām reizēm katrs iemeta no distances, Žvīgurs pievienoja pa punktam no soda līnijas, un pēc 12:3 izrāviena Latvija pārtraukumā devās pie plus astoņi (36:28). Šmits puslaikā bija sametis 11 punktus un izcīnījis sešas bumbas, Geks pievienojis astoņus punktus, bet Bulgārijas līderi Vezenkovu atkal bija izdevies ierobežot - vien trīs punkti un četras bumbas puslaikā.

Trešās ceturtdaļas vidū bulgāri pietuvojās līdz minimumam (46:45), īstā brīdī no distances trāpīja Pasečņiks un, sākoties pēdējai ceturtdaļas minūtei, plus četri (49:45). Vadību izdevās noturēt (52:50), bet pēdējā ceturtdaļā turpinājās līdzvērtīga cīņa, kas lika domāt, ka atkal mūsējiem būs saspringta galotne. Pamazām bija ieskrējies turnīra rezultatīvākais spēlētājs Vezenkovs, un sešas minūtes pirms beigām Bulgārija atkal bija vadībā (56:58). Divarpus minūtes pirms mača beigām bulgāri ieguva četru punktu pārsvaru (63:67).

Vēl viens bulgāru trīspunktu gājiens starpību palielināja līdz septiņiem punktiem, bet sākoties pēdējai minūtei latvieši vēl ieraudzīja cerību stariņu - 25 sekundes pirms beigām Geks iemeta trijnieku, panākot 68:72. Atlikušajā laikā Latvijai padevās ofensīva - pēc Geka garām aizmestā tālmetiena uzbrukuma bumbu izcīnīja Gludītis, arī Kristapa metiens nebija sekmīgs, bet vēlreiz pie bumbas tika Latvija, un Šmits bija precīzs divos soda metienos. Desmit sekundes pirms beigām pie mīnus trīs (70:73) bulgāri ņēma minūtes pārtraukumu. Pēc tika apzināti pārkāpti noteikumi, bulgāri iemeta vienu no diviem un pēdējās astoņās sekundēs Gludītis aizmeta garām tālo, bet Lasmanis pēdējā sekundē pielika punktu čempionātam - 72:74, un Latvija palika 16. vietā.

Rezultatīvākais Latvijas sastāvā bija Rolands Šmits, kuram 19 punkti, kā arī astoņas atlēkušās bumbas, bet 17 punktus pievienoja Dāvis Geks. Bulgārijas labā grieķu "Aris" uzbrucējs Aleksandrs Vezenkovs guva 17 punktus un izcīnīja desmit bumbas.

Latvija - Bulgārija 72:74 (12:14, 24:14, 16:22, 20:24)Latvija: Šmits 19, Geks 17, Pasečņiks 10, Štelmahers 9, Žvīgurs 5, Gludītis 4, Gromovs 4, Krastiņš 2, Lasmanis 2, Pāže. Laukumā nedevās Pļavnieks un Engers.