21.07.2014. 22:01
Pirmdien Rumānijā FIBA Eiropas U18 čempionātā meitenēm B divīzijā Latvijas valstsvienība treneres Ilzes Oses-Hlebovickas vadībā ar rezultātu pārliecinoši apspēlēja Īrijas izlasi, grupu turnīru pabeidzot pirmajā vietā A grupā.

Dienas pirmajā spēlē Igaunija sarežģīja situāciju grupā, tā vietā, lai pabeigtu A grupas turnīru ar trim uzvarām trīs spēlēs, zaudēja Vācijai (48:49). Līdz ar to Igaunijai un Vācijai divas uzvaras un viens zaudējums un arī Latvijai, uzvarot pastarīti Īriju, būtu tāda pati bilance. Uzvara garantētu Latvijai pirmo vietu grupā, un meitenes šim mērķim bija gatavas no pirmās minūtes.

Latvietes sāka ar deviņiem punktiem pēc kārtas un pretiniecēm pirmos punktus ļāva gūt vien piektajā mačā minūtē. Pirmajā puslaikā Latvija pretiniecēm ļāva priecāties gaužām reti - 40:14. Pēc lielā pārtraukuma, kad mača liktenis jau bija izšķirts, spēle nedaudz izlīdzinājās, tomēr Latvijas uzvara apdraudēta netika ne mirkli. Skanot spēles beigu sirēnai, tablo vēstīja - 70:44.

Piecas spēlētājas Latvijas izlases sastāvā guva desmit vai vairāk punktus, bet rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Ieva Spīgule. Vineta Bīriņa pievienoja "double-double" ar 13 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām, savukārt Paulai Strautmanei desmit punkti, astoņas bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.

Latvija A grupā ieņēma pirmo vietu, bet uz otrās kārtas turnīru ņems līdzi vienu zaudējumu. E grupā mūsējām būs jāspēlē pret Somijas un Bulgārijas izlasēm. Pirmā spēle trešdien pulksten 13:30 pret bulgārietēm. No E grupas pusfinālam kvalificēsies divas labākās komandas.

Īrija - Latvija 44:70 (9:23, 5:17, 16:19, 14:11)Latvija: Spīgule 15, Bīriņa 13, Kudule 13, Buša 12, Strautmane 10, Dreimane 3, Einere 2, Markāne 2, Magone, Ozola, Štolce, Betlere.