18.06.2016. 22:00
Anastasija Sevastova (WTA 82.) sestdienas vakarā Maljorkā ar 4:6, 6:1, 6:2 pieveica bijušo pasaules pirmo raketi Jeļenu Jankoviču (WTA 25.), iekļūst "International" sērijas turnīra finālā.

1. setā vienīgais breiks notika jau pirmajā geimā, kad Sevastovai neattaisnojās sacenšanās ar Jankoviču "backhand" sitienos. Serbijas tenisistei tas ir labākais sitiens, ko viņa apliecināja breikbumbas izspēlē, precīzi uzsitot pa līniju. Sevastovai uzņemšanā iespēju nebija līdz seta pēdējam geimam. Jankoviča līdz tam ar servi zaudēja tikai trīs punktus.

Kad bijusī pasaules pirmā rakete servēja par uzvaru setā, Sevastova divreiz labi atsita viņas serves un teicami uzbruka vēl vienā epizodē, iegūstot divas breikbumbas (15:40). Abas izniekotas ar kļūdām, vispirms izceļoties ar neprecīzu "slaisu", bet pēc tam iesitot tīklā. Jankoviča punktu setam pielika ar otro setbumbu. Pirmo pati izniekoja, pieļaujot lielu "backhand" autu pāri gala līnijai.

Jankovičai pirms otrā seta bija medicīnas pārtraukums labajai kājai. Sevastova iztika bez ārstu palīdzības, lai gan neizskatījās labi – gan ierodoties kortā, gan arī spēles laikā. Sevastova pēc iekļūšanas pusfinālā atklāja, ka šonedēļ Spānijā vienu nakti pavadīja slimnīcā.

Jankovičas tradicionāli labā spēle aizsardzībā un stabilais teniss no gala līnijas mača pirmajā nogrieznī Sevastovai sagādāja ļoti daudz grūtību. Kad viņa centās nospēlēt asāk, pārāk bieži gadījās kļūdas, bet arī lēnākā tenisā serbieti bieži apspēlēt neizdevās. Situācija drīz krasi mainījās.

Sevastovai arī 2. seta sākums bija ļoti grūts, šoreiz gan iztiekot bez serves zaudēšanas. Īpaši saspringts bija trešais geims. Jankovičai tajā bija divas iespējas iegūt breikbumbu, bet Sevastova abos gadījumos pie tīkla izgājušo pretinieci apspēlēja ar diagonālajiem apvedošajiem sitieniem un pēc trešā geimā bija vadībā ar 2:1. Tas kļuva par mača pavērsiena brīdi. Jankoviča šajā geimā paslīdēja, vēlāk atkārtoti saņemot ārstes palīdzību, bet turpinājumā vairs nespēja kustēties un aizsargāties tik labi kā līdz šim.

Jankovičas spēlē tobrīd iestājās pamatīgs haoss, un Sevastova titulētās sāncenses garastāvokli pasliktināja, liekot viņai daudz skriet, kas ar kājas problēmu nebija optimāls variants. Anastasija tagad arī pēc trenera ieteikuma biežāk spēlēja uz Jankovičas "forehand". Sevastova uzvarēja vēl četros geimos pēc kārtas, turklāt abus breikus nopelnīja ar aizsardzību.

Jankoviča ceturtajā geimā trīs no četriem punktiem zaudēja ar kļūdām (divreiz neveiksmīga spēle pie tīkla), bet vēl vienu punktu Sevastova ieguva ar saīsināto sitienu. Savukārt sestajā geimā Jankoviča no 0:30 precīzi nospēlēja divus punktus pēc kārtas, bet pēc tam pieļāva dubultkļūdu un izcēlās ar lielu "backhand" autu. Sevastova drīz izservēja setu – 6:1.

3. seta pirmajā geimā bija jābūt Sevastovas breikam. Viņa pēc dažām Jankovičas kļūdām ieguva divas breikbumbas, abas izniekojot ar kļūdām, turklāt pirmajā gadījumā pacietīgi izveidotu labu uzbrukumu pabeidza ar "smešu" tīklā no neliela attālumā. Ko pati nevarēja, to viņai palīdzēja izdarīt Jankoviča. Serbijas tenisistei piektajā geimā bija geimpunkts, no tādas pozīcijas ar kļūdām zaudējot trīs punktus pēc kārtas. Jankoviča ar paviršu tenisu zaudēja arī septīto geimu, Sevastovai dodot jau divu breiku pārsvaru – 5:2. Anastasija breiku noformēja ar diagonālo sitienu. Jankoviča protestēja par to, ka bumbiņa piezemējās autā, bet lēmums bez "Hawk-Eye", protams, netika mainīts. Jankoviča pēdējā geimā saņēmās un ieguva breikbumbu, bet Sevastova to viegli atspēlēja.

Sevastova Jankoviču, kurai arī šonedēļ bija sezonas pirmais pusfināls, uzveikusi divos no trim mačiem. Abas 2010. un 2011. gadā sacentās Monterejā uz "hard" seguma. Pirmajā mačā ar 5:7, 6:4, 6:4 uzvarēja Sevastova, bet otrajā cīņā ar 6:1, 7:5 pārāka bija Jankoviča. Serbijas sportiste tolaik bija Top 10 spēlētāja. Šodien gūtā uzvara pār Jankoviču Anastasijai ir sezonas labākais panākums, skatoties pēc pretinieces reitinga. Iepriekšējā labākā uzvara gūta trešdien, kad ar 6:3, 6:3 apspēlēta pasaules 47. rakete Juženija Bušāra.

Sevastova otro reizi (2-2) uzvarēja WTA pusfinālā. Arī pirmajā reizē, kas bija 2010. gadā māla turnīrā Eštorilā, viņa atspēlējās pēc zaudēta 1. seta, toreiz ar 6:7(6), 6:1, 6:3 pieveicot Ķīnas tenisisti Šuaju Pungu. Rīt plkst. 18:00 finālā pretī stāsies "French Open" dubultspēļu čempione Karolīna Garsija (WTA 39.), kura maijā uzvarēja vienspēļu turnīrā Strasbūrā. Iekļūšana finālā dod 180 reitinga punktus un 17 258 eiro.