01.07.2015. 22:09
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš ar zaudējumu 1/16 finālā noslēguši pasaules čempionātu. Jau izslēgšanas turnīra pirmajā mačā latvieši sīvā trīs setu cīņā ar 1-2 (21:14, 16:21, 17:19) piekāpās Kanādas pludmales volejbolistiem Džošam Binstokam un Semam Šahteram, paliekot 17. vietā.

Latviešu šīs dienas pretinieki Džošs Binstoks un Sems Šahters no Kanādas D grupā izcīnīja divas uzvaras, bet ar to nebija gana, lai paceltos augstāk par trešo vietu. Kanādieši šosezon spēlējuši ļoti labi, izcīnot otro vietu Horvātijā notikušajā "Major" turnīrā, kā arī palika piektie Fužo "Open". Līdz ar to latvieši uz vieglu spēli varēja necerēt.

Līdzīgi kā Čīles pludmales volejbolisti, arī kanādieši spēlēja uz Mārtiņu Pļaviņu, kurš spēli sāka ar viegli gūtu punktu, bet pēc tam divreiz kļūdījās, rezultātam kļūstot 1:3. Kādu laiku cīņa ritēja punkts punktā līdz uzbrukumā divas reizes kļūdījās Binstoks, kas latviešiem ļāva pārņemt vadību (7:6). Spēles tiesnese nedaudz izsita kanādiešus no līdzsvara, kas Latvijas duetam deva trīs punktu pārsvaru - 11:8. Uzreiz pēc tehniskā pārtraukuma pirmo bloku uzlika Aleksandrs Samoilovs, bet uzreiz pēc tam ļoti labi aizsardzībā nospēlēja Mārtiņš Pļaviņš, panākot 14:9. Latvijas duets dominēja laukumā līdz pat seta beigām, svinot uzvaru ar rezultātu 21:14.

Otro setu nedaudz labāk sāka Samoilovs ar Pļaviņu, pateicoties Samoilova blokam izvirzoties vadībā ar 4:2. Binstokam bija regulāras grūtības apspēlēt Samoilovu pie tīkla, bet viņam izdevās reabilitēties blokā pret Pļaviņu. Īsi pirms tehniskā pārtraukuma Pļaviņš divreiz kļūdījās servju uzņemšanā, kas kanādiešiem deva divu punktu pārsvaru (11:9). Pēc tehniskā pārtraukuma Pļaviņa neveiksmes turpinājās. Binstokam atkal izdevās viņu nobloķēt, kas latviešus nostādīja pagalam nepatīkamā situācijā (11:15). Latvijas duets vēl centās lauzt cīņas gaitu, bet atzina pretinieku pārākumu ar 16:21.

Līdz ar to otro spēli pēc kārtas Samoilovam un Pļaviņam vajadzēja cīnīties par uzvaru trešajā setā. To ar diviem punktiem sāka Pļaviņš, bet trešo uzdāvināja Šahters - 3:0. Nākamos divus punktus guva kanādieši, bet divu punktu pārsvaru izdevās saglabāt (4:2). Kanādas pludmales volejbolisti atkal sāka intensīvi spēlēt uz Pļaviņu, kas nesa rezultātu (4:4). Spēle ritēja kā pa viļņiem, bet biežāk vadībā atradās latvieši. Seta vidū Samoilovs un Pļaviņš atradās vadībā ar 8:6. Tas gan tā nepalika uz ilgu laiku, jo kārtējos blokus Pļaviņam uzlika Binstoks, izvirzot Kanādas pāri vadībā ar 9:8. Īstajā brīdī Samoilovs arī atbildēja ar bloku, neļaujot pretiniekam atrauties. Tuvojoties seta izskaņai, Pļaviņš netika galā ar saviem pienākumiem, kas kanādiešiem deva divu punktu pārsvaru (13:11). Atkal glābējs bija Samoilovs, kurš pēc Pļaviņa precīzā māņu sitiena bloķēja pretinieku, atjaunojot līdzsvaru uz tablo. Arī nākamo punktu guva latvieši, no grūtas situācijas tiekot pie mačbumbas (14:13). Pirmā kļūda tika sagaidīta no Mārtiņa Pļaviņa, kanādiešiem tiekot pie vairākām mačbumbām. Binstoks un Šahters galotnē nospēlēja labāk, izcīnot uzvaru ar 19:17.

Līdz ar to Aleksandram Samoilovam un Mārtiņam Pļaviņam šis pasaules čempionāts noslēdzies, zaudējot ar rezultātu 1-2 (21:14, 16:21, 17:19) un ierindojoties 17. vietā.