26.09.2014. 20:45
Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš izcīnījuši uzvaru Sanpaulu "Grand Slam" astotdaļfinālā, kurā ar 2:0 (21:17, 21:19) pārspēja galvenos favorītus mājiniekus Alisonu Ceruti un Bruno Šmitu. Ceturtdaļfinālā latviešiem gaidāma spēkošanās ar Polijas duetu Lošiaks/Kantors.

Pēc neveiksmīgās situācijas grupā, kurā ar divām uzvarām latvieši palika trešie, Samoilovam un Šmēdiņam vajadzēja tikties ar pieredzējušajiem austriešiem, Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, kuri līdz šim pieveikti četrās no piecām tikšanās reizēm. Austrieši savā grupā spēja gūt tikai vienu uzvaru, ar ko pietika tikšanai tālāk.

Spēli ar diviem gūtiem punktiem sāka Austrijas duets, izmantojot Samoilova kļūdu serves uzņemšanā. Nākamie divi punkti atnāca Latvijas pārim, rezultātam atkal kļūstot neizšķirtam pēc Doplera kļūdas uzbrukumā. Abi dueti ar saviem pienākumiem uzbrukumā lielākoties ļoti labi tika galā. Drīz vien Samoilovam izdevās pirmo reizi izvirzīt latviešus vadībā ar 10:8, bet tehniskajā pārtraukumā pāri devās pie 11:10 Latvijas dueta labā. Pēc pārtraukuma Doplers pamēģināja servēt uz Jāni Šmēdiņu un jau pirmajā uzbrukumā spēja viņu bloķēt, atjaunojot līdzsvaru uz tablo. Tā tas ilgi nepalika, latviešiem atjaunojot divu punktu pārsvaru (16:14). Drīz pēc tam ar eisu rezultāta starpību palielināja Šmēdiņš, padarot austriešu iespēju atspēlēties ārkārtīgi sarežģītu. Latvijas pāris uzvarēja pirmo setu ar rezultātu 21:17.

Otro setu nedaudz labāk iesāka Doplers un Horsts, izvirzoties vadībā ar 5:3. Drīz vien ar labu spēli blokā Samoilovam izdevās izlīdzināt rezultātu. Tieši pirms tehniskā pārtraukuma efektīvi blokā nospēlēja Šmēdiņš, dodoties tajā Latvijas duetam esot vadībā - 11:10. Šī epizode ievadīja Latvijas dueta izrāvienu, rezultātam kļūstot 14:11. Austrieši nedomāja padoties, spējot atspēlēties un saglabāt intrigu setā un visā mačā (15:15). Seta izskaņā latvieši zaudēja minimālu pārsvaru un nonāca iedzinējos ar 18:20. Pirmo setbumbu Doplers ar Horstu nerealizēja, bet otro pēc pārtraukuma gan, ievedot spēli trešajā setā - 21:19.

Trešo setu ar viltīgu māņu sitienu gribēja sākt Samoilovs, bet Horsts spēja nospēlēt aizsardzībā un gūt punktu. Nākamos četrus punktus, piepalīdzot veiksmei, ieguva Latvijas pāris, izvirzoties vadībā ar 4:1. Šoreiz pārsvars no rokām netika izlaists, latviešiem turoties drošā vadībā. Dopleram un Horstam tā arī neizdevās apturēt ieskrējušos latviešus, kuri uzvarēja setu ar rezultātu 15:9 un visu spēli ar 2:1.

Pēdējo reizi Samoilovs un Šmēdiņš pret Alisonu un Bruno spēlēja 3. augustā Klāgenfurtē, kur pusfinālā brazīļi parādīja ļoti pārliecinošu sniegumu, uzveicot latviešus ar 2:0 (21:14, 21:17) un vēlāk tikpat pārliecinoši triumfējot visā turnīrā. Tieši mājiniekus varēja uzskatīt par šī mača favorītiem.

Aleksandrs Samoilovs neizvēlējās ierasto taktiku visu laiku servēt pa Alisonu. Bruno īsti nebija gatavs uzņemt serves, kas latviešiem ļāva izvirzīties vadībā ar 3:1. Rezultāta starpība varēja kļūt vēl lielāka, bet veiksmīgi pie tīkla darbojās Alisons. Pēc nelielā Latvijas dueta izrāviena brazīļi sasparojās, liekot pretiniekiem kļūdīties un pašiem pārņemot vadību (5:4). Ar Samoilova eisu vadība tika atgūta, bet tūlīt arī zaudēta pēc Alisona bloka. Tuvojoties tehniskajam pārtraukumam pa blokam uzlika Samoilovs un Šmēdiņš, atjaunojot divu punktu pārsvaru (10:8). Brazīļi spēlēja uz Šmēdiņu, kuram reizēm radās problēmas ar Alisona bloka apspēlēšanu. Seta vidū gan viņš nospēlēja pārliecinoši, latviešiem dodoties pārtraukumā pie labvēlīga rezultāta 12:9. Alisons un Bruno turpināja spēlēt ar lieliem kritumiem, kas latviešiem ļāva saglabāt vadību. Reizēm talkā nāca arī veiksme, seta izskaņā rezultātam esot 17:14 Latvijas dueta labā. Seta galotnē aukstasinīgi savus uzbrukumus noslēdza Samoilovs, kas deva uzvaru setā ar 21:17.

Otrā seta ievadā stiprāk sāka līt lietus, kas varēja ieviest savas korekcijas. Līdzīgi kā pirmais, arī otrais sets labāk iesākās Samoilovam ar Šmēdiņu, kuri izvirzījās vadībā ar 4:1. Latvieši turpināja meklēt punktus pie Alisona un bieži vien arī atrada, palielinot savu pārsvaru līdz četriem punktiem (7:3). Seta turpinājumā Samoilovs un Šmēdiņš iekrāja arī piecu punktu pārsvaru, nedodot pretiniekiem nekādas cerības uz izglābšanos. Pēc tehniskā pārtraukuma rezultāts jau kļuva 16:10, bet Brazīlijas duets par prieku saviem līdzjutējiem nepadevās un piespieda Samoilovu pieprasīt pārtraukumu pie rezultāta 16:14. Likās, ka Šmēdiņš izlaidīs vēl vienu punktu, slikti uzņemot servi, bet veiksme tomēr bija latviešu pusē, viņam pašam noslēdzot uzbrukumu ar punktu. Latvijas pāris nospēlēja pietiekami meistarīgi, lai saglabātu nelielo pārsvaru un izslēgtu no turnīra tā favorītus Alisonu un Bruno - 2:0 (21:17, 21:19).

Ceturtdaļfinālā Aleksandra Samoilova un Jāņa Šmēdiņa pretinieki būs Bartošs Lošiaks un Pjotrs Kantors no Polijas, kuri astotdaļfinālā ar rezultātu 2:0 (21:17, 21:19) apspēlēja Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu no ASV. Ceturtdaļfināla spēle sāksies plkst. 23.00 pēc Latvijas laika un būs vērojama LTV7 kanālā.