03.06.2014. 18:02
Eiropas čempionātu pludmales volejbolā otrdien ar drošu uzvaru iesāka ar pirmo numuru izliktais Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Статья целиком:

, TVNET.LV, Sporta jaunākās ziņas

• Samoilovs un Šmēdiņš uzvar pirmajā PK posmā šosezon 2014. g. 10. maijs

A apakšgrupas pirmās kārtas mačā Latvijas sportisti ar 2-0 (21:12, 21:15) pieveica speciālo ielūgumu jeb «wild card» saņēmušos mājiniekus Mateo Čekīni un Mateo Martīno, kuriem ticis 32.numurs.

Turnīra turpinājumā trešdien Samoilovs un J.Šmēdiņš tiksies ar čehiem Robertu Kufu un Jānu Hrdavu, kuri izlikti ar 17.numuru, bet ceturtdien samēros spēkus ar vāciešiem Sebastjanu Fuhu un Larsu Flīgenu, kuriem ir 16.numurs.

Abu pārējo grupas duetu pirmās kārtas mačā Fuhs un Flīgens pieveica čehus ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:19).

Otrdien turnīru sāk vēl divi Latvijas dueti - ar 15.numuru izlikti Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs, kuri pagājušajā nedēļā uzvarēja Anapā notikušajā Pasaules kausa «Open» sērijas turnīrā, bet 29.numurs ticis Tomam Šmēdiņam ar Jāni Pēdu.

Pēc viena apļa spēlēm katras apakšgrupas labākā komanda automātiski kvalificēsies izslēgšanas turnīra otrajai kārtai, bet no pirmās kārtas tajā startēs grupu otro un trešo vietu ieguvēji.

Iepriekšējos piecos gados Latvija Eiropas čempionātos savākusi pilnu medaļu komplektu - 2009.gadā zeltu izcīnīja Inguna Minusa un Inese Jursone, gadu vēlāk bronzu ieguva Pļaviņš un J.Šmēdiņš, bet pērn J.Šmēdiņš ar Samoilovu izcīnīja sudrabu.