09.06.2014. 11:35
Latvijas kontinentālā šosejas riteņbraukšanas komanda aizvadītās nedēļas nogalē startēja šosejas un MTB sacensībās Latvijā, kā arī Slovākijā. Pašmāju Ķekavas Velomaratonā triumfēja Armands Bēcis, bet UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciena „Okolo Slovenska” kopvērtējumā 13. bija Pēters Prūss.

Aizvadītā nedēļas nogale aktīva bija "Rietumu – Delfin" riteņbraucējiem, kas aizvadīja gan UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciena "Okolo Slovenska" pēdējo posmu, gan arī startēja pašmāju Ķekavas un "Vivus.lv MTB" maratonos.

Slovākijā notiekošais "Okolo Slovenska" velobrauciens noslēdzās ar 176,8 kilometru garo piekto posmu, kas finišēja Bratislavas ielās. Pēdējā posmā distancē devās visi seši "Rietumu – Delfin" riteņbraucēji, viņu vidū arī Andris Smirnovs, kurš piedzīvoja nepatīkamu kritienu priekšpēdējā posmā. Pateicoties komandas fizioterapeites gādībai, ventspilnieks Smirnovs varēja turpināt velobraucienu.

Uzvarētājs pēdējā etapā tika noskaidrots finiša spurtā, kurā ātrākais izrādījās ukraiņu vienības "Kolss Cycling team" riteņbraucējs Andrijs Kulijks. Viņš distancē pavadīja 4 stundas 10 minūtes un 2 sekundes. Otro vietu tikmēr izcīnīja itālis Kristiāns Delle Štelle, bet trešais palika "CCN" vienības jaunzēlandiešu riteņbraucējs Romens Van Udens. No "Rietumu – Delfin" sportistiem lielajā grupā finišēja Pāters Prūss, kuram 17. pozīcija, Andris Smirnovs bija 23. Tikmēr 30. finišēja Sergejs Papoks, 59. Andžs Flaksis, 88. Andris Smirnovs, 96. Krists Neilands (+00:00:56). Jāpiebilst, ka ļoti aktīvs pēdējā posmā bija Pēters Prūss, kurš centās iekļūt kopvērtējuma desmitniekā.

Kopvērtējumā uzvarēja cits "Kolss Cycling team" riteņbraucējs Oleksandrs Polivoda, kurš par 10 sekundēm apsteidza „Adria Mobil” pārstāvi Kritijanu Fajtu, bet uz pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa "Gourmetfein Simpoln Wels" horvātu sportistu Matiju Kvasinu.

No „Rietumu – Delfin” riteņbraucējiem 13. vietā sacensības noslēdza Pēters Prūss (+00:00:43), 25. bija Andžs Flaksis (+00:00:57), 53. Andris Vosekalns (+00:02:19), 70. Sergejs Papoks (+00:04:44), 77. Krists Neilands (+00:05:56), 89. Andris Smirnovs (+00:09:18).

Svētdien "Rietumu – Delfin" sportisti aizvadīja arī divas pašmāju sacensības. Ķekavas Velomaratonā 90 kilometru garajā distancē, kur daļa trases veda pa zemes ceļu, startēja seši komandas riteņbraucēji – Emīls Liepiņš, Armands Bēcis, Krišjānis Beitāns, Uldis Ālītis, Andrejs Podāns un Sandis Āķis.

Lieliski sacensības aizvadīja Bēcis, kurš pateicoties savām spējām un komandas biedru atbalstam atrāvās no sekotājiem un finišēja lepnā vientulībā, tādējādi izcīnot otro uzvaru šajā sezonā. Bēcis distancē pavadīja 1 stundu 52 minūtes un 41 sekundi. Otrajā vietā ierindojās "Alpha Baltic/ Unitymarathons.com" pārstāvis Kaspars Serģis (+00:00:18), bet trešais palika Emīls Liepiņš. Piektajā vietā ierindojās Uldis Ālītis, 9. bija Krišjānis Beitāns, 11. Andrejs Podāns, 43. Sandis Āķis.

Tikmēr Smiltenē notiekošajā "Vivus.lv MTB maratonā” piedalījās Dmitrijs Sorokins. Pieredzes bagātais sportists līdz pat pēdējiem metriem cīnījās par uzvaru, bet finišēja otrais, piekāpjoties Raivim Zīmelim.

Informāciju sagatavoja:Toms MarkssKomanda "Rietumu – Delfin"