19.01.2014. 18:34

Статья целиком:

Vīru cīņās gan Jēkabs Saulītis, gan arī Roberto Puķītis savos skrējienos ieņēma trešās vietas, bet ceturtdaļfinālam kvalificējās vien pa diviem labākajiem sportistiem.

Noslēguma kopvērtējumā Puķītis ieņēma 21.vietu, bet Saulītis palika 25.pozīcijā.

Kā ziņots, pirms tam Puķītis piektdien izcīnīja negaidīti augsto ceturto vietu 1500 metru distancē, bet sestdien viņš 500 metros pēc diskvalifikācijas ierindojās 24.vietā .

Svētdien plānots arī superfināla skrējiens 3000 metru distancē, kurā startēs astoņi labākie sportisti, kuriem būs izcīnītas vietas finālos pirmajās trīs distancēs.

Tikmēr 1000 metru sacensībās dāmām Evita Krievāne priekšsacīkšu skrējienā ieņēma ceturto vietu, kas summā deva 27.vietu 35 sportistu konkurencē.

Līdz šim augstākos sasniegumus Eiropas čempionātos sasniedzis pašreizējais ātrslidotājs Haralds Silovs, kurš ir divkārtējs Eiropas absolūtais čempions un vienreiz bijis otrais, kā arī vairākas reizes kāpis arī uz augstākā pakāpiena individuālajās distancēs.

Šis Puķītim ir trešais Eiropas čempionāts. Līdz šim augstākā izcīnītā vieta bija 16.absolūtajā vērtējumā pagājušā sezonā.

Kā zināms, Puķītis būs vienīgais Latvijas pārstāvis Soču ziemas olimpisko spēļu šorttreka sacensībās.