14.01.2017. 12:00

Žils Millers ātrajos Sidnejas kortos labi spēlēja arī iepriekš, divreiz pēc kārtas sasniedzot pusfinālu. Šoreiz viņam izdevās tikt tālāk. Pusfinālā ar 6:3, 7:6(6) izslēgts pēdējo divu gadu čempions Viktors Troickis, bet finālā ar 7:6(2), 6:2 uzveikts Daniels Evanss, kuram tas bija pirmais ATP fināls.

Ar lielisku servi apveltītais Millers turnīrā tika nobreikots tikai trīs reizes, visām notiekot līdz finālam, kur viņam nācās saskarties ar tikai vienu breikbumbu, to atspēlējot.

Ranga 34. vietā esošais Millers bija vienīgais Top 50 spēlētājs bez ATP vienspēļu titula. Triumfs Sidnejā viņam ļaus pirmoreiz ielauzties starp pasaules 30 labākajiem spēlētājiem. Millers šobrīd atrodas savā rekordpozīcijā.

Millers bija zaudējis visus piecus iepriekšējos finālus, no kuriem pēdējais bija ar neizmantotām trim mačbumbām jūlijā Ņūportā pret Ivo Karloviču. Pašreizējais rekordists ar visvairāk zaudētiem fināliem bez vismaz viena titula starp aktīviem spēlētājiem ir Žiljēns Beneto, kuram finālos gaužām bēdīga 0-10 bilance!

Džeks Soks otru gadu pēc kārtas spēlēja Oklendas finālā. Pirms 12 mēnešiem viņam nepatīkama pieredze, titula spēli pret Roberto Bautistu Agutu pabeidzot pēc nieka 28 minūtēm. Rezultātam tobrīd esot 6:1, 1:0 spāņa vadībā, Soks izstājās slimības dēļ. Šogad veselības problēmas skāra Bautistu Agutu, kurš bija izlikts ar pirmo numuru, bet nenospēlēja nevienu maču, izstājoties vēdera vīrusa dēļ.

Soks finālā atspēlējās pret Žuau Sousu, kurš pēdējā setā nemācēja nosargāt breika pārsvaru un zaudēja ar rezultātu 3:6, 7:5, 3:6. Taisnības labad jāsaka, ka Soks bija tuvu uzvarai divos setos. 2. setā esot iedzinējos ar 4:5, 0:30, Sousa bija divu punktu attālumā no zaudējuma, kad viņu kritiskā situācijā izglāba serve un "forehand" uzbrukumi. Soks uz portugāļa atspēlēšanos reaģēja ar nesakarīgu savas serves geimu pie rezultāta 5:5.

Amerikānis servi vēlreiz zaudēja 3. seta trešajā geimā, pēc kura Sousa bija vadībā ar 2:1. Sousa turpinājumā divreiz tika nobreikots, jo nespēja pietiekami precīzi nospēlēt ar otro servi. Ceturtais geims beidzās ar Soka uzbrukumu pretinieka otrajai servei, bet astotajā geimā Sousa vēlreiz breikbumbas izspēlē palika bez pirmās serves un šoreiz Sokam pat nebija nepieciešamības uzbrukt, jo Žuau palīdzēja ar dubultkļūdu.

Soks pārtrauca četru zaudētu finālu sēriju un izcīnīja otro ATP vienspēļu titulu (bilance finālos: 2-4). Pirmais viņam bija 2015. gada aprīlī māla seguma sacensībās Hjūstonā. Pateicoties uzvarai Jaunzēlandē, Soks rangā pakāpsies trīs pozīcijas un debitēs otrajā desmitā, ieņemot 20. vietu. Viņa pašreizējais rekords ir 22. vieta. Sousam finālos negatīvs rādītājs ar 2-6.