09.01.2017. 20:20

Spēles teksta tiešraide

Sezonas ilgākais (piecas spēles 12 dienās) un tālākais (jānolido 16,6 tūkstoši kilometru) izbraukums Rīgas "Dinamo" sākās veiksmīgi. Izdevās pārvarēt pirmo laukuma saimnieku spiedienu un izmantot pirmo uzbrukumu, otrajā minūtē panākot 1:0. Uzvarētai cīņai pie apmales sekoja Gunta Galviņa metiens no zilās līnijas, kuru pielaboja Miķelis Rēdlihs. Komandas labākais snaiperis izcēlās devīto reizi sezonā un pārtrauca piecu maču sauso sēriju.

Lai gan Jaroslavļas "Lokomotiv" pārliecinoši ieguva iniciatīvu, pat ar diviem vairākumiem laukuma saimniekiem neizdevās radīt ļoti bīstamus momentus pie Jāņa Kalniņa sargātajiem vārtiem. Toties otrās trešdaļas ievadā rīdzinieku vārtsargam darba netrūka – viņš glāba pēc Petri Kontiolas metiena no vārtu priekšas un Maksa Talbota izgājiena vienatnē un neveiksmīgā mēģinājuma izslidināt ripu starp kājsargiem. Tāpat 34. minūtē Jegoram Averinam neizdevās no tuvas distances pacelt ripu gana augstu, lai izdotos realizēt vairākumu.

Tomēr trīs minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Jaroslavļas "Lokomotiv" spiediens bija rezultatīvs – 1:1. Pirmais virknējums atkal un atkal pavadīja laiku Rīgas "Dinamo" aizsardzības zonā, un kapteinis Stafans Krūnvals, saņēmis ripu pie zilās līnijas, bez pretestības pietuvojās vārtiem un no vidējas distances ar plaukstas metienu tuvajā devītniekā lika nosegtajam Kalniņam meklēt ripu aiz muguras.

45. minūtē laukuma saimnieki realizēja skaitlisko vairākumu, pirmo reizi izvirzoties vadībā – 2:1. Divu minūšu piespiedu atpūtu par pretinieka klupināšanu nopelnīja Oskars Cibuļskis, un Jaroslavļas "Lokomotiv" nekavējoties izspēlēja lielisku kombināciju – Averins nogādāja ripu līdz Andrejam Loktionovam, kurš uzreiz atrada nepieskatīto Dmitriju Luginu, un decembra beigās komandu papildinājušais uzbrucējs guva pirmos vārtus "Lokomotiv" kreklā.

Iespēja dubultot pārsvaru radās Dmitrijam Mosaļovam, kura metiens no labās malas atdūrās pret Rīgas "Dinamo" vārtu stabu, kamēr viesiem uzbrukumā saspēle pagalam nevedās. Momenti sāka parādīties tikai piecas minūtes līdz noslēgumam, kad Vitālijs Pavlovs trāpīja pa pārliktni, bet metienus no vārtu priekšas neizmantoja Cibuļskis, Lauris Dārziņš un Māris Bičevskis.

Rīdzinieku spiediens piespieda Jaroslavļas "Lokomotiv" treneru korpusu izmantot pusminūtes pārtraukumu komandas sapurināšanai, un tas izdevās, jo tikai pusminūti vēlāk Brendons Kozuns ar metienu no neērtā satvēriena realizēja izgājienu vienatnē pret vārtsargu, dubultojot mājinieku pārsvaru – 3:1. Tādējādi Rīgas "Dinamo" cieta trešo zaudējumu pēc kārtas, un izbraukums turpināsies pēc trim dienām Vladivostokā.

Jānis Kalniņš (Jakubs Sedlāčeks); Oskars Cibuļskis – Uvis Balinskis, Guntis Galviņš – Imants Leščovs, Krišjānis Rēdlihs – Aleksandrs Jerofejevs, Jēkabs Rēdlihs; Gunārs Skvorcovs – Koltons Gilīss – Gints Meija, Vitālijs Pavlovs – Tims Sestito – Miķelis Rēdlihs, Lauris Dārziņš – Māris Bičevskis – Miks Indrašis, Nikolajs Jeļisejevs – Georgs Golovkovs – Roberts Lipsbergs.

Vārti: 01:56 M. Rēdlihs (Galviņš, Pavlovs) 0:1, 36:50 Krūnvals (Kozuns, Kontiola) 1:1, 44:39 Lugins (Averins, Loktionovs, vair.) 2:1, 56:58 Kozuns 3:1Soda minūtes: 4:8Metieni: 47:25Vārtsargi: Aleksandrs Sudņicins – Jānis Kalniņš