06.12.2012. 08:27

Trešdien, 5.decembrī, BK „Vidzemes Augstskola” LBL2 turnīra ietvaros, devās izbraukuma spēlē, lai tiktos ar BS Rīga/Rīdzene/LU vienību. Uzvaru šajā spēlē svinēja valmierieši ar rezultātu 74:86. Uzvarētāju rindās kā rezultatīvākais atzīmējās Oto Grīnbergs ar 23 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, Rīdzenes sastāvā izcēlās Artūrs Lūsis ar 30 gūtiem punktiem.

Spēles rezultātu atklāja Ceplītis ar precīzu metienu no pustālās distances. Ceturtdaļas pirmās minūtes aizritēja vienlīdzīga cīņā, Grīnbergs, Lišiks un Amoliņš krāja punktus „ViA” komandai, savukārt mājinieku komandai rezultātu mainīja Lūsis, Žarinovs un Veisbārdis. Ceturtdaļas pēdējās minūtēs punktus izdevās gūt vien Lūsim un Grīnbergam, abi spēlētāji realizēja soda metienus un bija precīzi zem groza, Lūsis ceturtdaļu noslēdza ar precīzu trīspunktu metienu, rezultāts 19:13.

Otro ceturtdaļu pārliecinoši iesāka „ViA” komanda, Kīns realizēja gan uzbrukumu, gan arī soda metienu, tālāk sekoja veiksmīgi caurgājieni no Zeiles, Grīnbergs punktus guva demonstrējot slam dunk. Šajā ceturtdaļā Rīdzenes komanda spēja vien epizodiski rezultātu mainīt (8-34) savukārt valmierieši apņēmības pilni audzēja pārsvaru. Sūrums un Kārklis bija precīzi no tālās distances, Lišiks, Kliests un Kīns punktus guva zem groza, rezultāts noslēdzoties pirmajam puslaikam 27:47, „ViA”+20.

Trešajā ceturtdaļā Rīdzene laukumā atgriezās apņēmības pilni rezultātu mainīt, ar kopīgiem komandas spēkiem tika gūti punkti, tomēr valmierieši neatpalika un iekrātais pārsvars neļāva lauzt spēles gaitu. Rezultāts pirms pēdējās ceturtdaļas 49:68.

Pēdējās desmit minūtes ievadīja Sūruma trīspunktu metiens, tam sekoja veiksmīgi uzbrukumi no Rīdzenes puses, Molodova un Krūma izpildījumā. Pēc trīs nospēlētām minūtēm Sūrumam nācās atstāt laukumu ar piezīmju normu. Spēles beigas tika aizvadītas agresīvā cīņā, abas komandas daudz pārkāpa noteikumus, Lūsis un Kliests šīs izdevības izmantoja realizējot soda metienus. Spēle noslēdzās ar rezultātu 74:86 un „ViA” komanda izcīnīja savu astoto uzvaru.

Spēlētājs Dāvis Ābols pēc spēles sniedza savu komentāru par spēli: „Spēles sākumā daudz iekritām aizsardzībā, tāpēc cīņa aizritēja sīvi. Otrajā ceturtdaļā sakārtojām aizsardzību un pratām realizēt svarīgus metienus, labi nospēlējām un izcīnījām +20. Tālāk tikai bija jāprot pārsvaru nosargāt un uzvara izcīnīta”.

BS Rīga/Rīdzene/LU: Lūsis 30+10ab, Molodovs 8+7ab, Krūms 6, Zariņš 6, Rozenštoks 5, Veisbārdis 4+5ab, Žarinovs 4+ab, Gertsons 3, Brigmanis 3, Ceplītis 2+6ab, Repšs 2+5ab, Bērziņš 1„Vidzemes Augstskola”: Grīnbergs 23+12ab, Kīns 12+4ab, Zeile 12+4rp, Kārklis 11+6ab, Lišiks 10, Sūrums 9, Kliests 5+5ab, Kalniņš 2+4rp, Amoliņš 2

Informāciju sagatavoja:BK „Vidzemes Augstskola”Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālisteMadara Ješkinamadara.jeskina@va.lvBK ViA - Sākums