08.11.2014. 16:11

Статья целиком:

, LSM.LV - Sports

Vienīgos vārtus Latvijai guva Toms Andersons, bet par labāko zaudētāju sastāvā atzina citu uzbrucēju Lauri Bajarunu. Vienu vārtu pārsvaru Latvijas izlase ieguva pirmās trešdaļas beigās, tomēr cīņas otrajā pusē izpaudās pretinieku pārsvars, un francūži pavērsa cīņas gaitu sev par labu, pēdējā trešdaļā gūstot trīs vārtus.

Pirmajā trešdaļā abas komandas kopīgiem spēkiem nopelnīja sešus noraidījumus, tomēr spēle nevienādos sastāvos rezultātu neietekmēja. Francūži cīņas sākumā ilgāku brīdi spēlēja vairākumā un līdz ar to vairāk uzbruka, taču tuvāk pirmās trešdaļas beigām ripa vairāk jau bija Latvijas hokejistu pārziņā. Karjerā pirmos vārtus valstsvienībā Andersons guva perioda priekšpēdējā minūtē, kad vārtu priekšā izmantoja teicamu Kobas Jasa piespēli.

Otrajā trešdaļā maz darba Latvijas vārtos bija Ervīnam Muštukovam, kuru spēles pusē aizstāja Elvis Merzļikins. Francūži neatlaidās un centās spēlēt arvien aktīvāk, taču nespēja gūt vārtus arī piecatā pret trim, turklāt pārliecinoši vārtos iejutās Merzļikins. Tuvojoties pēdējās trešdaļas vidum, viņš gan neglāba, kad ātrā francūžu uzbrukumā Žuljēns Derosjērs izrāvās viens pret vārtiem un precīzi trāpīja ar nūjas neērto pusi.

Francijas pieaugušais spiediens nodrošināja viņiem iespēju spēlēt vairākumā, un Nikolass Rics ar spēcīgu metienu no iemetiena apļa tālākā punkta otro reizi pārspēja Merzļikinu. Vēlreiz skaitlisko pārsvaru Francijas hokejisti izmantoja piecas minūtes pirms spēles beigām, kad  no zilās līnijas spēcīgi meta Nikolass Bešs, un spēlētāju aizsegtais Merzļikins ripu nepamanīja.

Jau vēstīts, ka pirmajās divās spēlēs turnīrā Latvijas izlase Beļavska vadībā uzvarēja dāņus (4:1) un zaudēja mājiniekiem norvēģiem (1:4). Latvijas izlasē nebija iekļauti Rīgas "Dinamo" hokejisti, kam nedēļas nogalē turpinās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezona, kā arī U-20 vecuma grupas spēlētāji, kuri piedalās pārbaudes turnīrā Dānijā.

Latvijas izlases treneri turnīrā Norvēģijā vēlējās nolūkot hokejistus, kurus vēlāk varētu pārbaudīt, jau gatavojoties 2015.gada pasaules čempionātam. Pasaules meistarsacīkstes no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijā.