12.05.2014. 21:26
Māra Ļaksas un Jura Umbraško "Rakvere Tarvas" dramatiskā kārtā izvairījusies no zaudējuma Igaunijas bronzas sērijā pret Tallinas "Kalev" (81:80). Uzvaras metiens tika realizēts vien pašā spēles izskaņā.

Pēc zaudējuma pusfinālā Ļaksas un Umbraško "Rakvere Tarvas" ar neveiksmi uzsāka arī sēriju par trešo vietu Igaunijas basketbolā 2013./14. gada sezonā. Ar 72:84 tika zaudēts Tallinas "Kalev", kas nozīmēja, ka šodienas mačs Rakverē varēja kļūt par pēdējo sezonā, jo sērija ilgst tikai līdz divām uzvarām. Mača lielāko daļu dominēja "Kalev", taču pirms pēdējās ceturtdaļas tās pārsvars bija izkūpējis. Pēdējās minūtēs "Kalev" ļoti vāji izpildīja soda metienus, bet Rakveres rindās uzvaru nesošo metienu pašā pamatlaika izskaņā realizēja Ģiedrs Gusts (81:80).

Māris Ļaksa šajā mačā guva deviņus punktus nospēlētajās gandrīz 36 minūtēs, tiesa, viņa precizitāte nebija tā atzīstamākā - 1p. 3/5, 2p. 3/9, 3p. 0/3. Taču izdevās savākt četras atlēkušās bumbas un veikt divas rezultatīvas piespēles, savukārt pretinieki pret Ļaksu noteikumus pārkāpa veselas septiņas reizes, kamēr latviešu spēlētājam trīs piezīmes.

Juris Umbraško nospēlēja 33 minūtes, savācot piecus punktus (1p. 1/2, 2p. 2/6) un aizmetot garām visus piecus tālmetienus, taču arī viņa rēķinā četras atlēkušās bumbas. Umbraško nopelnīja trīs piezīmes.

Sērijas izšķirošā spēle, kurā noskaidrosies bronzas ieguvējs, notiks parīt, 14. maijā Rakverē.

Izmantotie resursi:Eesti Korvpalliliit