14.01.2017. 19:12

Pēc 10 dienu pārtraukuma Anglijas Premjerlīga atsākās ar ''West Bromwich Albion'' un ''Tottenham Hotspur'' tikšanos. Tieši ''Tottenham'' aizvadīja pēdējo spēli 20. kārtā, turklāt izcīnīja ļoti zīmīgu uzvaru, pārspējot spēcīgo Londonas ''Chelsea'' un pārtraucot tās izcilo 13 uzvaru sēriju.

Maurisio Početino laukumā varēja sūtīt praktiski spēcīgāko sastāvu, jo vienīgais savainotais futbolists ''Hotspur'' rindās ir Eriks Lamela. ''West Brom'' sastāvā, neskaitot Najomu, kurš pašlaik atrodas Kamerūnas izlasē, bija trīs futbolisti, kuri traumu dēļ spēli nevarēja uzsākt un viens no tiem bija kādreizējais Mančestras ''United'' centra aizsargs Džonijs Evanss.

''Tottenham'' spēli sāka vareni, daudz uzbrūkot un pēc dažām precīzām piespēlēm atalgojot sevi ar ātriem Harija Keina vārtiem – 1:0. Pēc nedaudz vairāk kā 10 minūtēm Kristians Eriksens uzšāva no distances, tomēr bumba skāra Geretu Makoliju un ielidoja tīklā pēc rikšoeta – 2:0. Pirmais puslaiks noslēdzās ar nemainīgu rezultātu.

Otro 45 minūšu sākumā viesu galvenais treneris Tonijs Puliss veica divas spēlētāju maiņas, laukumā laižot arī ''EURO2016'' velsiešu spīdekli Halu Robsonu-Kanu. Šādas izmaiņas gan nenesa panākumus, turklāt Keins parūpējās par pretējo. Vispirms angļu uzbrucējs guva savus otros vārtus mačā, taču pēc piecām minūtēm rezultātu padarīja graujošu, kad pēc elegantas talantīgā Deles Alli piespēles raidīja bumbu vārtos no gaisa – 4:0, un spēle bija galā.

Citā spēlē Londonas ''Arsenal'' viesojās pie ''Swansea''. Londonas komandas sastāvā joprojām ir virkne ar savainotiem vadošajiem spēlētājiem, turklāt viņu sastāvu šodien papildināja Olivjē Žirū, kurš guva potītes savainojumu, taču nav zināms, cik nopietnu.

''Arsenal'' uzbruka vairāk un guva vārtus pēc nospēlētām 37 minūtēm, kad bumba veiksmīgi nokļuva pie Žirū, un Francijas izlases uzbrucējs to nekļūdīgi sita tīklā – 0:1. Pirmais puslaiks beidzās, bet otrajā mājiniekiem neklājās labāk. Nigērijas talants Alekss Ivobi uzsita pa vārtiem, bet bumba pēc Džeka Korka pieskāriena skaisti pārlidoja pāri vārtsargam un iekrita vārtos – 0:2.

''Swansea'' nedienas nebeidzās, jo atkal uzmanības centrā nonāca Ivobi, kurš izpildīja dažas māņkustības un veica asu iespēli soda laukuma sirdī, tomēr bumbu nelaimīgi savos vārtos raidīja Kails Noutons, panākot jau 0:3. Jāpiebilst, ka laika posmā starp abiem vārtiem Žirū guva savainojumu un tika nomainīts.

''Arsenal'' labākais vārtu guvējs Aleksis Sančess kārtējā londoniešu uzbrukumā parūpējās, lai pārsvars kļūtu vēl lielāks. Čīles izlases līderis mača beigās noslēdza ātru uzbrukumu ar vieglu sitienu augšējā stūrī, panākot 4:0 un pieliekot punktu mačam.