08.01.2014. 10:45
Neveiksmīgi jauno sezonu sācis Vācijas tenisa veterāns Tomijs Hāss, kurš Oklendas "ATP World Tour 250" turnīra 2. kārtā ar 4:6, 4:6 piekāpjoties amerikānim Džekam Sokam, kurš rangā atrodas 100. vietā.

1999. gadā Sjengam Šalkenam Oklendas finālā zaudējušais Tomijs Hāss savā sezonas pirmajā mačā abu setu sākumā zaudēja savu servi. Ja 1. setā atspēlēties neizdevās, tad otrajā vācu veterānam tas bija pa spēkam, tiesa, 35 gadus vecais Hāss atkal tika nobreikots un šoreiz neatguvās. Oklendā pirmie četri izsētie tenisisti (arī Hāss) turnīru sāka tika no 2. kārtas.

Ranga pirmo simtnieku noslēdzošais Džeks Soks guvis karjeras lielāko uzvaru reitinga izteiksmē (Tomijam 12. vieta), kā arī otro reizi pārspējis Top 20 spēlētāju. Pirmā uzvara viņam bija pagājušā gada februārī Memfisā, kur ar 6:3, 5:7, 7:5 uzveikts tobrīd 14. vietā bijušais Milošs Raoničs.

Soks ir viens no trim amerikāņiem Oklendas ceturtdaļfinālos. Pārēji divi ir Džons Isners un Stīvs Džonsons. 2011. gada "US Open" jaukto dubultspēļu čempionam Sokam trešais ceturtdaļfināls karjerā (Atlanta 2012, Memfisa 2013), bet Džonsons tik tālu nokļuvis otro reizi pēc Sanhosē pagājušā gada februārī. Oklendā trīs amerikāņi ceturtdaļfinālos spēlēs pirmo reizi kopš 1988. gada, kad labāko astoņniekā iekļuva Dens Goldijs, Džims Grabs un Džims Pjū.

Jaunzēlandē šonedēļ galvenais notikums ir pasaules trešā numura Davida Ferera viesošanās. Spānis Oklendā spēlē astoto gadu pēc kārtas un šeit ir izcīnījis četrus titulus, ieskaitot pēdējos trīs gadus. Pērn Ferers atkārtoja Roja Emersona sasniegumu, Oklendā uzvarot ceturto reizi. Davids titula aizstāvēšanu sāka ar lēnu ieskriešanos, pirmajā setā pieļāva pārāk daudz kļūdu un ar 6:7(5) piekāpās kvalifikāciju izgājušajam amerikānim Donaldam Jangam. Protams, Ferers neizbēgami sakārtoja savu spēli un nākamajos divos setos uzvarēja salīdzinoši viegli – 6:3, 6:1.

Sidnejā pērn karjeras pirmo ATP titulu izcīnīja talantīgais, bet skandalozais Bernards Tomiks. Austrālijas otrais numurs šo sezonu sācis ar kārtējo apņemšanos un vismaz pagaidām izskatās labi, tiekot līdz ceturtdaļfinālam. Ja pirmajā mačā zaudēti tikai trīs geimi, tad šodien nācās spēlēt trīs setus – 6:3, 4:6, 6:4 pret Blažu Kavčiču. Tomika pretinieks spēlē par vietu pusfinālā būs šosezon motiviāciju atguvušais ukrainis Aleksandrs Dolgopolovs, kurš ar 6:2, 6:2 sagrāva Ježiju Janoviču. Polim sezonas pirmā spēle, bet viņš vēl acīmredzami ir tālu no optimālās kondīcijas. Jau ziņojām, ka Janovičs savainojuma dēļ nevarēja savai izlasei palīdzēt Hopmana kausā.

Sidnejā ar pirmo numuru izsēts Huans Martins Del Potro. Atšķirībā no Tomika, argentīnietis no 1. kārtas bija brīvs, bet 2. kārtā, kas bija viņa sezonas pirmais mačs, spēja savākties pēc zaudēta pirmā seta pret Nikolā Maū – 1:6, 6:3, 6:4. Del Potro ir uzvarējis pēdējos četros turnīros, kuros viņš bijis izlikts ar pirmo numuru.

Spēle Rezultāts
(5) Philipp Kohlschreiber – Pablo Carreno Busta 6:2 3:6 7:5
(6) Benoit Paire – Michal Przysiezny 6:4 6:2
Guillermo Garcia-Lopez – (8) Robin Haase 4:6 7:5 7:6(4)
Bradley Klahn – (9) Daniel Brands 7:5 4:6 6:3
Donald Young – Federico Delbonis 7:5 6:2
Horacio Zeballos – Filippo Volandri 6:0 7:6(1)
Jack Sock – Adrian Mannarino 6:3 6:4
Lukas Lacko – Jose Statham 6:3 6:1
Roberto Bautista Agut – Daniel Gimeno-Traver 6:1 3:6 6:4
Santiago Giraldo – Albert Montanes 6:1 7:6(3)
Yen-Hsun Lu – Steve Johnson

Piezīme: ar 7. numuru bija izlikts Gaels Monfīss, taču francūzis uz Jaunzēlandi neaizbrauca noguruma dēļ (iepriekšējā nedēļā fināls Dohā).

(6) Julien Benneteau – Matthew Ebden 6:2 6:2
(7) Marin Cilic – Jan-Lennard Struff 3:6 6:3 6:3
Bernard Tomic – (8) Marcel Granollers 6:3 6:0
Albert Ramos – Sam Querrey 4:6 6:3 6:4
Alexandr Dolgopolov – Edouard Roger-Vasselin 6:3 izst.
Blaz Kavcic – Jarkko Nieminen 6:4 6:3
Denis Istomin – Pablo Andujar 6:1 6:2
Lukas Rosol – Joao Sousa 7:6(5) 4:6 7:6(1)
Bernard Tomic – Blaz Kavcic 6:3 4:6 6:3
Radek Stepanek – Albert Ramos 6:2 7:6(5)
Spēle

Piezīme: ar 5. numuru bija izlikts Vaseks Pospišils, taču Kanādas tenisists dalību no turnīra atsauca muguras savainojuma dēļ.