23.10.2013. 15:37

Статья целиком:

Maču Gulbis sāka ar uzvaru geimā pie savas serves, taču tas viņam prasīja 10 minūtes. Laukumā turpinoties līdzvērtīgai cīņai, arī nākamajos septiņos geimos pārāks bija serves īpašnieks (4-4). Visai sarežģīts Gulbim izvērtās devītais geims, kuru pēc ilgstošas cīņas latvietis noslēdza savā labā. Desmitajā Isners Gulbim cerības uz panākumu visā setā īsti nedeva, panākot 5-5, bet latvietis revanšējās vienpadsmitajā. Isners, kurš tiek uzskatīts par vienu no pasaulē labākajiem servētājiem, pārliecinoši uzvarēja divpadsmito geimu, tādējādi visam izšķiroties taibreikā. Tajā Gulbis ieguva vadību (3:1), taču pēc tam vairākās epizodēs nospēlēja nesekmīgi un zaudēja taibreiku ar 4:7, bet visu setu ar 6-7. Pirmais sets ilga stundu un astoņas minūtes.

Arī otrā seta ievadā nevienam neizdevās lauzt pretinieka servi (2-2). Piektajā geimā Gulbis tika pie vairākām breika iespējām, tomēr ar Isnera serves uzņemšanu viņam radās lielas grūtības un latvietis dusmās trieca raketi pret korta segumu: 2-3. Amerikānis gandrīz lauza Gulbja servi sestajā geimā, bet Ernests saņēmās un panāca 3-3; turpmākajos sešos geimos pretinieki arīdzan savu servi nosargāja (6-6), tādējādi arī otrajā setā uzvarētāju nācās izšķirt taibreikā. Tajā Isners bija pārāks pirmajās divās izspēlēs, pēc tam panāca arī 5:1, liekot Gulbim dusmās alauzt kārtējo raketi. Galu galā, Isners ieguva četras mačbumbas un izmantoja jau pirmo - 7:2 taibreikā un uzvara visā mačā. Spēle ilga divas stundas un 22 minūtes, tenisistiem neizmantojt nevienu no 18 breika iespējām.

Abi iepriekš kortā bija tikušies divas reizes, abās pārāks bija Gulbis. Tā tas notika gan 2008.gada Vimbldonas turnīrā, gan šogad aprīlī Montekarlo Masters (4-6, 6-2, 6-3). Isners (augums 208 cm, svars 108 kg) Valensijas turnīrā izlikts ar 4.numuru. Amerikānis pārsvarā piedalās Ziemeļamerikā notiekošajos turnīros, šogad, tāpat kā Gulbis, tiekot pie diviem ATP raudzes tituliem. Vēl divos viņš sasniedzis finālu. Valensija gan abiem līdz šim nav bijusi veiksmīga - Gulbis šeit pirmajā kārtā zaudēja gan 2007., gan 2011.gadā, bet Isners pērn tika līdz otrajai, kas ir viņa labākais sasniegums šajā turnīrā.

Gulbis, kurš pagājušajā nedēļā tika līdz Stokholmas ATP 250 turnīra pusfinālam, ATP rangā šonedēļ pakāpies uz 25.vietu, šogad svinot 37 uzvaras 53 mačos. Isneram arī 37 uzvaras, bet 59 spēlēs.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Isners saņēmis 45 ATP ranga punktus un 18 920 eiro, bet otrajā kārtā sagaidāma tikšanās ar Francijas tenisistu Žeremī Šardī.