01.06.2016. 13:39
Zaudējumu sezonas otrā «Grand Slam» turnīra «Roland Garros» astotdaļfinālā trešdien piedzīvoja Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis, kurš ar 6-4, 2-6, 2-6 3-6 piekāpās ar 12. numuru izliktajam Dāvidam Gofēnam no Beļģijas.

Статья целиком:

Mačam vajadzēja notikt pirmdien, bet nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ tas tika pārcelts uz otrdienu. Tiesa, arī otrdien Parīzē lija. Pēc nospēlētām nepilnām 23 minūtēm, kad ar 3-0 pirmajā setā vadībā atradās Latvijas sportists, mačs tika pārtraukts un organizatori nolēma to pārcelt vēl par dienu.

Gulbis ar Gofēnu līdz šim tikušies divreiz, uzvaras dalot uz pusēm. Pēdējo reizi viņi savstarpēju spēli aizvadīja iepriekšējā sezonā Madrides «Masters 1000» sērijas turnīrā, kurā 3-6, 6-1, 7-5 pārāks bija 25 gadus vecais Beļģijas pārstāvis.

Ceturto kārtu Latvijas pirmā rakete sasniedza sestdien. Viņa pretinieks francūzis Žo Vilfrids Tsonga pie rezultāta 5-2 kājas savainojuma dēļ nespēja pabeigt maču, kas Gulbim pavēra iespēju bez nopietnas cīņas iekļūt astotdaļfinālā.

Tikmēr ATP rangā 13. vietā esošais Gofēns sestdien trešās kārtas spēlē smagā piecu setu cīņā ar 6-2, 4-6, 6-3, 4-6, 6-2 apspēlēja spāni Nikolasu Almagro, kas reitingā ir 49. pozīcijā.

Iepriekšējā sezonā Gulbis Francijas atklātajā čempionātā nepārvarēja otrās kārtas barjeru. Savukārt 2014. gadā viņš sagādāja pārsteigumu, aizcīnoties līdz pusfinālam.

Gulbis Parīzē spēlē 10. reizi.

Svētdien ceturtdaļfinālā iekļuva skots Endijs Marejs, šveicietis Stans Vavrinka, spānis Alberts Ramoss un francūzis Rišārs Gaskē.

Ceturtdaļfinālā šā pāra uzvarētājs spēkiem mērosies ar Dominiku Tīmu (Austrija) vai Marselu Granoljersu (Spānija).

Francijas atklātais tenisa čempionāts risinās māla jeb clay seguma kortos. Tā kopējais prēmiju fonds ir 30 017 500 eiro.

Sezonas pirmajā «Grand Slam» turnīrā «Australian Open» vīriešu konkurencē uzvarēja ATP ranga līderis serbs Novāks Džokovičs, savukārt dāmām triumfēja Angelika Kerbere no Vācijas.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 16:05 16:05

Ceturtais sets noslēdzies. Uzvaru ar 6-3 izcīnīja Gofēns, tādējādi svinot panākumu visā mačā un iekļūstot sacensību ceturtdaļfinālā.

16:03

Ceturtais sets: Gulbis 3-5 Gofēns

16:01

Pirmo reizi Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu sasniedzis ar 13. numuru izliktais austrietis Dominiks Tīms, kurš ceturtajā kārtā ar 6-2, 6-7 (2:7), 6-1, 6-4 uzvarēja spāni Marselu Granoljersu.

Arī šis mačs tika sākts otrdien, bet lietus dēļ pārcelts uz trešdienu.

Nākamajā kārtā Tīms spēkosies ar latvieša Ernesta Gulbja vai beļģa Dāvida Gofēna pāra uzvarētāju.

16:00

Ceturtais sets: Gulbis 3-4 Gofēns

15:55

Ceturtais sets: Gulbis 2-4 Gofēns

15:52

Ceturtais sets: Gulbis 2-3 Gofēns

Gofēns vēlreiz lauž Gulbja sevi un izvirzās priekšā setā.

15:49

Ceturtais sets: Gulbis 2-2 Gofēns

15:47

Gulbis pirms sezonas otrā «Grand Slam» turnīra pārtrauca sadarbību ar savu ilggadējo treneri Ginteru Bresniku no Austrijas.

15:46

Ceturtais sets: Gulbis 2-1 Gofēns

15:44

David Goffin prend le dessus sur Gulbis dans le 3e set : 6-2. Il n'est plus qu'à 1 set d'une place en 1/4

15:43

Ceturtais sets: Gulbis 1-1 Gofēns

15:41

Ceturtais sets: Gulbis 1-0 Gofēns

15:34

Trešo setu ar 6-2 uzvar Gofēns, tādējādi nonākot viena uzvarēta seta attālumā no iekļūšanas ceturtdaļfinālā.

15:30

Trešais sets: Gulbis 2-5 Gofēns

Gofēnam vēlreiz izdodas pārspēt savu sāncensi pie pie pretinieka serves. Viņš ir viena uzvarēta geima attālumā no uzvaras setā.

15:30

Spēle rit jau divas stundas.

15:24

Trešais sets: Gulbis 2-4 Gofēns

15:24

Gulbis līdz šim pieļāvis astoņas dubultkļūdas, kamēr viņas 25 gadus vecais pretinieks trīs.

15:20

Trešais sets: Gulbis 2-3 Gofēns

Beļģijas tenisistam izdevās lauzt Gulbja servi un pārņemt vadību setā.

15:19

Photo by . — Ernests Gulbis Fans (@egulbisfans)

15:17

Gofēns cīnās par katru bumbu par šķietami bezcerīgās situācijās.

15:16

Turnīrā ar pirmo numuru izliktais Novāks Džokovičs astotdaļfināla mačā ar 3-6, 6-4, 6-1, 7-5 pārspēja sacensību 14. numuru Roberto Bautistu Agutu no Spānijas.

15:15

Trešais sets: Gulbis 2-2 Gofēns

15:11

Trešais sets: Gulbis 2-1 Gofēns

15:10

ATP ranga līderis Novāks Džokovičs kļuvis par pirmo tenisistu šī sporta veida vēsturē, kas prēmijās nopelnījis 100 miljonus ASV dolāru.

15:08

Trešais sets: Gulbis 1-1 Gofēns

15:05

Karjeras laikā Gofēns izcīnījis divus ATP raudzes titulus, turklāt abi bija 2014.gadā tikai ar dažu nedēļu intervālu. Tā gada augustā viņš vispirms triumfēja Austrijā notikušajās Kicbīeles «ATP World Tour 250» sacensībās, bet septembrī bija labākais šādas pašas raudzes turnīrā Francijas pilsētā Mecā.

15:04

Momentum shift on Ct 1 as Goffin comes storming back to win 2nd set 6-2 & level things up w/ Gulbis at a set a piece — Roland Garros (@rolandgarros)

15:01

Trešais sets: Gulbis 1-0 Gofēns

14:58

Otrajā setā uzvaru ar rezultātu 6-2 izcīna Gofēns. Pirmajā setā (6-4) pārāks bija latvietis. Mačs turpināsies līdz kāda tenisista uzvarām trijos setos.

14:55

Gulbis - who is looking to win 4 straight Tour-level matches for 1st time since 2014 - takes 1st set off Goffin 6-4. — Roland Garros (@rolandgarros)

14:48

Tikmēr pasaules pirmā rakete Novāks Džokovičs «Roland Gaross» turnīra astotdaļfinālā ar 3-6, 6-4, 6-1, 7-5 uzvarēja Roberto Bautista-Agutu.

14:43

Gulbis 0-4 Gofāns (otrais sets)

14:41

Ja komandu sporta veidos galvenā aizsardzība, Gulbim - uzbrukums. Ja iet pirmā serve, izdodas viss. Ja tā nav, laukumā katastrofa.— Ints (@vitaamiins)

14:37

Gulbis 0-3 Gofēns! Beļģijas tenisistam vēlreiz izdodas lauzt Gulbja servi.

14:37

Gulbis šobrīd pieļāvis septiņas dubultkļūdas, bet pretinieks nevienu.

14:36

Abi tenisisti šobrīd demonstrē ļoti baudāmu tenisu. Saldais ēdiens visiem sporta draugiem.

14:29

Gulbis 0-2 Gofēns

14:27

Gulbis 0-1 Gofēns (otrais sets). Beļģim izdodas lauzt latvieša servi.

14:22

Šobrīd abi tenisisti atvelk elpu un gatavojas dueļa turpinājumam.

14:21

Gulbis 6-4 Gofēns! Latvietim izdodas lauzt Beļģijas tenisista servi un uzvarēt pirmajā setā. Gulbis nospēlēja ļoti pacietīgi un aukstasinīgi.

14:06

What can he thinking ? — michal novotny (@novoreq)

14:04

Pirmo reizi «Grand Slam» turnīru vienspēlēs ceturtdaļfinālā tikusi Nīderlandes tenisiste Kiki Bertensa, kura WTA pasaules rangā šobrīd ieņem 58.vietu. Viņa astotdaļfināla cīņā ar 7-6 (7:4), 6-3 pārspēja amerikānieti Medisonu Kīzu, kurai turnīrā bija 15.numurs.

14:03

Gulbis 4-2 Gofēns

13:58

Gulbis 4-1 Gofēns

13:56

Tikmēr pasaules vadošā tenisiste amerikāniete Serēna Viljamsa trešdien desmito reizi karjerā sasniedza Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālu, turpinot ceļu pretī pērn izcīnītā turnīra uzvarētājas titula aizstāvēšanai.

Turnīra ceturtās kārtas spēlē Viljamsa, kura ir trīskārtēja Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja, 62 minūšu laikā ļoti pārliecinoši ar 6-1, 6-1 sagrāva Jeļinu Svitoliņu no Ukrainas, kura turnīrā bija izlikta ar 18.numuru, bet WTA pasaules rangā atrodas 20.pozīcijā.

13:54

Gulbis 3-1 Gofēns

13:53

Gulbja - Gofēna spēle sākusies!

13:51

Up now on Court 1: R16 betwen Goffin and Gulbis (to finish 0-3). — Roland Garros (@rolandgarros)

13:50

Lietus Francijas galvaspilsētā tiek solīts visas turpmākās dienas garumā.

13:36

Gulbja un Gofēna spēle varētu sākties ap plkst.14 pēc Latvijas laika, ar nosacījumu, ka Parīzē atkal nesākas lietus.