23.06.2014. 04:20
2014. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā izspēlētas grupu turnīra pirmās divas kārtas. Šai materiālā par to, kas jāizdara komandām pēdējā kārtā, lai kvalificētos izslēgšanas spēlēm. Protams, runa par komandām, kuru liktenis vēl nav izšķirts...

Pirmkārt, vēlreiz īpaši jāuzsver, ka vienāda punktu gadījumā kā pirmais papildus rādītājs tiks ņemta vērā kopējā vārtu starpība visās trīs spēlēs. Pēc tam seko kopā gūto vārtu skaits visās trīs spēlēs un tikai tad savstarpējās spēles(-ļu) rezultāts.

A grupā pilnībā cerības zudušas Kamerūnai. Ļoti tuvu iekļūšanai 1/8 finālā ir mājiniece Brazīlija, kurai atliek nospēlēt vismaz neizšķirti ar Kamerūnu. Negaidīta zaudējuma gadījumā Brazīlijai atliks cerēt, ka vai nu Meksika pārspēj Horvātiju, vai arī Horvātija pārspēj Meksiku tā, ka meksikāņiem vārtu starpība galu galā ir sliktāka nekā Brazīlijai. Šobrīd Meksikai +1, Brazīlijai +2.

Atmetot sarežģītos variantus ar Brazīlijas zaudējumu Kamerūnai un pieņemot, ka mājinieki tādu šoku nepiedzīvos, otrās ceļazīmes liktenis izšķirsies savstarpējā spēlē starp Meksiku un Horvātiju. Un šeit viss ir vienkārši - Meksikai, lai iekļūtu 1/8 finālā, pietiks ar neizšķirtu, kamēr Horvātijai obligāti jāuzvar. Horvātiem neizšķirta gadījumā atliek cerēt uz Kamerūnas brīnumu paralēlajā mačā.

B grupā viss ir beidzies, proti, Čīle un Nīderlande iet tālāk, kamēr Spānija un Austrālija brauc mājās. Tiesa, Nīderlandes - Čīles savstarpējā spēlē izšķirsies 1. vietas liktenis - oranžajiem pietiks ar neizšķirtu, lai uzvarētu grupā. Pieņemot, ka A grupā 1. vietu izcīnīs Brazīlija (visdrīzāk pietiks ar jebkādu uzvaru pār Kamerūnu), B grupas 2. vietai 1/8 finālā būs jātiekas ar mājinieci, un šobrīd tam tuvāk ir Čīle.

C grupā 1/8 finālu garantējusi Kolumbija, bet pārējās trīs izlases cer uz pēdējo vietu 1/8 finālā. Labākajās pozīcijās ir Kotdivuāra, kurai ir trīs punkti, kamēr Grieķijai un Japānai pa vienam. Kotdivuārai pēdējā kārtā jātiekas ar Grieķiju un, iespējams, pietiks ar neizšķirtu. Uzvara Kotdivuārai 100% dos izkļūšanu no grupas, bet neizšķirta gadījumā Kotdivuārai jācer, ka Japāna nepārspēj Kolumbiju ar vienu vārtu ļoti rezultatīvu uzvaru (vismaz 3:2, pieņemot, ka Kotdivuārai ar Grieķiju 0:0) vai vismaz divu vārtu pārsvaru.

Attiecīgi Japānai noteikti jāpieveic Kolumbija un tad derēs šādi varianti: 1) Kotdivuāras zaudējums, 2) Kotdivuāras neizšķirts, pieņemot, ka Japāna uzvarēs ar vismaz diviem vārtiem (vai 3:2, ja Kotdivuārai 0:0; vai 4:3, ja Kotdivuārai 1:1 utt.). Grieķijas situācija ir vieglāk uztverama - jāuzvar tiešā konkurente Kotdivuāra, kā arī jācer, ka Japāna nepieveic Kolumbiju. Ja nu gadījumā grieķiem negaidīti izdodas sagraut Kolumbiju ar vismaz trīs vārtiem, tad Grieķijai parādās varianti arī japāņu uzvaras scenārijā.

D grupā 1/8 finālu sensacionāli garantējusi Kostarika, kamēr Anglija šādas cerības jau zaudējusi. Otrās ceļazīmes liktenis izšķirsies Urugvajas un Itālijas savstarpējā duelī, un eiropiešiem pietiks ar neizšķirtu. Kostarikai pat zaudējums pret Angliju (it sevišķi, ja tiks zaudēts minimāli), ļoti iespējams, dos 1. vietu grupā, pateicoties šī brīža labajai vārtu starpībai.

E grupā tikai zinātniskā fantastika pieļauj, ka 1/8 finālā varētu netikt Francija. Frančiem tad vismaz ar četriem vārtiem jāzaudē Ekvadorai, turklāt vienlaicīgi tad Šveicei jāpieveic Hondurasa tādā veidā, lai šveiciešiem būtu labāka vārtu starpība (šobrīd Francijai +6, Šveicei -2...).

Pārējo izskaidrot nav vienkārši. Skaidrojot vispārīgi, Ekvadoras un Šveices konkurencē (abām pa trim punktiem), pirmkārt, izšķiroši būs, kura no komandām pēdējā kārtā iegūs vairāk punktu (Šveicei pretī pastarīte Hondurasa, kamēr Ekvadorai jācīnās ar lidojošo Franciju...), bet, ja iegūs vienādu punktu skaitu, tad izšķirs kopējā vārtu starpība (šobrīd Šveicei -2, Ekvadorai 0).

Šeit svarīgi piebilst, ka savas cerības ir arī Hondurasai, turklāt nemaz arī ne tik nereālas. Hondurasai jāpieveic Šveice, kā arī jācer uz Ekvadoras zaudējumu Francijai, tiesa, Hondurasai vienlaikus arī jānodrošina labāka vārtu starpība nekā abām konkurentēm (šobrīd Hondurasai -4, Šveicei -2, Ekvadorai 0).

F grupā 1/8 fināls garantēts Argentīnai, savukārt cerības pazaudējusi vienīgā turnīra debitante Bosnija un Hercegovina. Par otro ceļazīmi konkurē Nigērija un Irāna un daudz labākās pozīcijās ir Āfrikas komanda, kurai šobrīd ir par trim punktiem vairāk nekā Āzijas pārstāvei. Tiesa, Nigērijai pēdējā kārtā jātiekas ar spēcīgo Argentīnu, tomēr, domājams, nigērieši var itin pamatoti cerēt, ka Irāna nespēs uzveikt bosniešus. Turklāt Nigērijai var derēt arī zaudējums Argentīnai ar vieniem vārtiem un Irānas uzvara pret Bosniju ar vieniem vārtiem - pie nosacījuma, ka Nigērija gūst vairāk vārtu nekā Irāna (piemēram, Nigērija zaudē ar 1:2, Irāna uzvar ar 1:0).

Ļoti interesanti būs, ja Nigērija Argentīnai zaudēs ar vieniem vārtiem un tieši ar tādu pašu rezultātu, taču uzvarēs Irāna (piemēram, Nigērijai 0:1, Irānai 1:0 vai 2:1 un 1:2 utt.). Tad, ņemot vērā, ka visi papildus rādītāji būs vienādi, 1/8 fināla dalībniece tiks noteikta... ar izlozes palīdzību.

G grupā interesanti ir tas, ka Vācijai un vācieša Jirgena Klinsmana vadītajai ASV pēdējā kārtā savstarpēji atliks nospēlēt neizšķirtu, lai abas garantētu 1/8 finālu. Ja nu tomēr neizšķirta nebūs, tad mača zaudētājai iekļūšana izslēgšanas spēlēs būs apdraudēta - to varēs iegūt otra mača (Portugāle - Gana) uzvarētāja pie nosacījuma, ka tā nodrošina labāku vārtu starpību nekā Vācijas - ASV zaudētāja. Šobrīd Vācijai +4, ASV +1, Ganai -1, Portugālei -4.

Skaidrs, ka Vācijai zaudējums, piemēram, ar vieniem vārtiem, visticamāk, neliegs 1/8 finālu, jo diezgan nereāli ir, ka Gana uzvar Portugāli ar vismaz četriem vārtiem, vai Portugāle sasit Ganu ar septiņiem vārtiem (ja godīgi, Vācijai arī divu vārtu zaudējums lielu risku neradīs). Reāli Ganai un Portugālei jācer uz ASV zaudējumu. Ja ASV zaudē ar tikai vieniem vārtiem, Ganai var pietikt ar minimālu uzvaru (+2 uzvara tad 100% dos ceļazīmi), kamēr Portugālei jāuzvar ar vismaz četriem vārtiem Gana. Starp citu, arī Portugāles/ASV likteni var izšķirt izloze - piemēram, variantā ar 2:0 Portugāles uzvaru un 0:3 ASV zaudējumu.

H grupā 1/8 finālu nodrošinājusi Beļģija, bet otro ceļazīmi būtībā savstarpēji dalīs Krievija un Alžīrija - neizšķirts derēs Āfrikas komandai. Šeit gan vēl jāņem vērā, ka mazas cerības ir arī Dienvidkorejai, kurai ir pat divi varianti (otrais gan nešķiet reāls): 1) korejieši pieveic Beļģiju un Krievija uzvar Alžīriju, bet Āzijas komandai vienlaikus jānodrošina labāka vārtu starpība nekā Krievijai (šobrīd Dienvidkorejai -2, Krievijai -1), 2) korejieši ar vismaz trim vārtiem pieveic Beļģiju un Alžīrija ar Krieviju nospēlē neizšķirti.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Рерих Янис Рерих ЯнисГреко-римская борьба, Борьба на поясах, Пляжная борьба
Регистрация