17.01.2015. 23:12
Kataras pilsētās Dohā un Lusailā turpinās 2015.gada pasaules čempionāts handbolā. Šodien tika aizvadītas otrās kārtas spēles A un B apakšgrupās un otros panākumus savā rēķinā ierakstīja Slovēnija, Katara, Spānija, Maķedonija un Horvātija.

A apakšgrupā otro uzvaru divās spēlēs šovakar izcīnīja Slovēnijas handbolisti, kas tika galā ar baltkrieviem. Slovēņiem ļoti veiksmīgs bija pirmais puslaiks, kuru viņi noslēdza ar deviņu vārtu pārsvaru – 17:8. Stabilu pārsvaru Slovēnija saglabāja arī otrajā puslaikā, tomēr tuvojoties spēles izskaņai tas sāka dilt, līdz nepilnas piecas minūtes līdz beigām Kirils Kņazevs panāca vairs tikai -3 Baltkrievijai (31:28). Izglābties baltkrieviem tomēr neizdevās un Slovēnija tika pie panākuma – 34:29. Izcils sniegums Slovēnijas izlases rindās Draganam Gajičam, kurš guva 15 vārtus (sešus no tiem – no septiņu metru soda metiena atzīmes). Ar 24 gūtajiem vārtiem Gajičs šobrīd ir turnīra rezultatīvākais spēlētājs.

Otro uzvaru izcīnīja arī Spānija, kas sagādāja otro neveiksmi Brazīlijai. Pirmā puslaika vidū Gedeons Gvardiola panāca +6 (10:4) Spānijai, taču brazīlieši līdz pārtraukumam gandrīz visu deficītu atspēlēja un pārtraukumā spāņi devās tikai ar vienu vārtu pārsvaru – 15:14. Otrajā puslaikā Brazīlija vairākkārt izvirzījās vadībā, tomēr izšķirošajos brīžos pārliecinošāku sniegumu demonstrēja spāņi, uzvarot ar 29:27. Deviņus vārtus spāņiem guva Hoans Kaneljass.

Trešajā A apakšgrupas spēlē laukumā devās mājinieki katarieši, kas sacentās ar Čīli. Lai gan maču nedaudz veiksmīgāk iesāka čīlieši, ātri vien katarieši, savu līdzjutēju atbalstīti, pārņēma vadību un atrāvās sešu vārtu attālumā, ko noturēja līdz puslaika beigām – 15:9. Otrajā puslaikā katariešu pārsvars pieauga līdz pat +10, bet pēc tam spēle izlīdzinājās un laukumā norisinājās jau līdzvērtīgāka cīņa. Čīlei izdevās nedaudz pietuvoties, tomēr nopietni draudi Kataras uzvarai netika radīti – 27:20.

Vēl trīs spēles šovakar notika B grupā. Otro uzvaru savā rēķinā ierakstīja Horvātija, kas praktiski visu spēli bija vadībā pret Tunisiju, taču ar salīdzinoši nelielu pārsvaru. Maksimālais atrāviens tika sasniegts divas minūtes līdz spēles beigām (+5), bet maču horvāti uzvarēja ar 28:25.

Maķedonijas handbolisti, kas tunisiešus pārspēja dienu iepriekš, šoreiz saspringtā spēlē ar 33:31 pieveica Irānu. Kirils Lazarovs maķedoniešu uzvaru kaldināja ar 11 gūtajiem vārtiem. Savukārt Austrija tika pie pirmā panākuma, pārspējot Bosniju un Hercegovinu ar 23:21. Austriešiem panākumu nodrošināja labi aizvadīts otrā puslaika vidus, kad tika iegūts pat sešu vārtu pārsvars.

Oficiālās pasaules čempionāta tiešraides var vērot čempionāta mājaslapā.

A apakšgrupa: Spānija, Slovēnija, Katara, Baltkrievija, Brazīlija, Čīle.B apakšgrupa: Horvātija, Bosnija un Hercegovina, Maķedonija, Austrija, Tunisija, Irāna.C apakšgrupa: Francija, Zviedrija, Alžīrija, Čehija, Ēģipte, Islande.D apakšgrupa: Dānija, Polija, Krievija, Argentīna, Saūda Arābija, Vācija.

Kalendārs/rezultātiTurnīra tabulasSpēlētāju statistika

Izmantotie resursi:Handball World Championship 2015 in QatarLatvijas Handbola federācija - Handball.lv

Солнцев Валерий Солнцев ВалерийГреко-римская борьба, Вольная борьба, Пляжная борьба