23.08.2015. 11:15
Krievijas basketbola izlases centra spēlētājs Aleksandrs Kauns, kurš pavasarī pēc VTB Vienotās līgas čempiontitula izcīnīšanas, paziņoja, ka noslēdza karjeru Eiropā, vienojies par divu gadu līgumu ar Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) klubu Klīvlendas "Cavaliers".

30 gadus vecais Saša Kauns visu līdzšinējo karjeru aizvadīja Maskavas CSKA klubā, ar ko kļuva par pieckārtēju VTB līgas čempionu, pieckārtēju Krievijas čempionu (skaitot laiku, kad VTB līgai vēl nebija Krievijas atklātā čempionāta statuss) un Krievijas kausa ieguvēju. Sešas reizes Kauns ar CSKA spēlēja ULEB Eirolīgas "Final Four" turnīros, divos no piegājieniem tiekot finālā, kur piedzīvoti zaudējumi.

213 centimetrus garais un 116 kilogramus smagais Kauns karjeru turpinās aiz okeāna, kur vienojies par līgumu uz divām sezonām ar NBA finālisti Klīvlendas "Cavaliers". Paredzams, ka Kauns būs rezerves centrs aiz sava komandas biedra Krievijas izlasē Timofeja Mozgova. Kaunam šī būs atkal tikšanās arī ar bijušo Krievijas izlases treneri Deividu Blatu, kurš jaunajā sezonā sāks savu otro gadu pie "Cavs" stūres.

Kauns, Blats un Mozgovs 2012. gadā kopā izcīnīja Londonas olimpisko spēļu bronzas godalgu.

Kauns savulaik četrus gadus studēja Kanzasas universitātē, 2008. gadā kļūstot par NCAA čempionu. Tā paša gada jūnijā Kaunu ar 56. numuru draftā izvēlējās Sietlas "SuperSonics". Kauns kļuva par pēdējo "SuperSonics" drafta izvēli kluba vēsturē, bet vēlāk tiesības uz spēlētāju tika aizmainītas Klīvlendai.

Aizvadītajā sezonā Kauns Eirolīgā vidēji 20,1 minūtē guva 9,9 punktus un izcīnīja 4,5 atlēkušās bumbas. Eirolīgas karjerā sešu sezonu laikā Kauns vidēji 17,8 minūtēs guva 7,6 punktus un izcīnīja 3,6 bumbas pie groziem.