31.03.2015. 23:53
Pirmdien Latvijas sieviešu handbola čempionāta otrajā ceturtdaļfināla spēlē Latvijas čempiones Stopiņu NHK, aizvadot labu otro puslaiku, spēja salauzt Salaspils sporta skolas pretestību, uzvarēt mačā ar 30:22 un divu spēļu summā triumfēt ar 57:50, nodrošinot vietu pusfinālā, informē rīkotāji.

Статья целиком:

Jāatgādina, ka sērijas pirmajā spēlē Stopiņu NHK handbolistes vadībā bija lielāko daļu spēles un saglabāja +2 vēl piecarpus minūtes līdz spēles beigām, bet neveiksmīgi aizvadot atlikušas minūtes, piedzīvoja zaudējumu ar 27:28, tādejādi pēc pirmās sērijas spēles nonākot iedzinējos ar -1.

Elzas Seržantes trīs gūtie vārti spēles sākumā ļāva stopiņietēm izvirzīties vadībā ar 3:1, tomēr puslaika turpinājumā mājiniecēm tik labi vairs nevedās un rezultāts tika līdzsvarots. Seržantes aktivitātes tika ierobežoties, tādēļ līderes lomu nācās uzņemties pieredzējušajai Ivitai Asarei, bet tikmēr uzbrukumā iespēlējās arī salaspilietes, kuras puslaika otrajā pusē pēc Renātes Salmanes gūtajiem vārtiem panāca jau triju vārtu pārsvaru 12:9, 13:10. Lai gan Asare, Seržante un Egija Gailuma puslaika izskaņā spēle līdzsvarot rezultātu (13:13), puslaika pārtraukumā, pateicoties kārtējiem Salmanes gūtajiem vārtiem, vadībā devās Salaspils sporta skolas komanda – 14:13.

Asares aktivitātes (gūti vārti un nopelnīts septiņu metru soda metiens, ko realizēja Daina Sergejeva) ļāva mājiniecēm panākt 15:14, bet nedaudz vēlāk Gailumas metiens jau izvirzīja čempiones vadībā arī divu spēļu summā. Pie rezultāta 17:15 salaspiliešu trenere Jūlija Šamricka bija spiesta saukt savas spēlētājas malā, lai apturētu Stopiņu ofensīvu un mainītu cīņas gaitu. Tas gan nelīdzēja, jo nākamo astoņu minūšu laikā čempiones savu pārsvaru dubultoja (20:16) un Salaspils komandai atkal nācās pieprasīt minūtes pārtraukumu. Tomēr arī pēc tā Stopiņu handbolistes turpināja iesākto un 52.minūtē Asare panāca jau 25:18. Vēlāk čempiones panāca pat +9, bet spēli noslēdza ar 30:22.

Tādējādi Stopiņu NHK uzvarēja ne tikai spēlē, bet arī divu spēļu summā, nodrošinot sev vietu pusfinālā, kur būs jāspēlē pret regulārā čempionāta uzvarētājām LSPA. Regulārajā čempionātā bilance bija par labu LSPA (18:21, 24:22, 26:20). Jāpiebilst, ka šosezon pagaidām čempionvienības sastāvā veselības likstu dēļ nav spēlējušas divas no pērn nozīmīgākajām Stopiņu spēlētājām Elita Ekkerte un Lana Sergejeva.

Bebra, Bebrenes pagasta slēpošanas Bebrene, "Tehnikums", Bebrenes p., Ilūkstes n., LV-5439