22.12.2013. 20:09
Brazīlijas sieviešu rokasbumbas izlase kļuva par pasaules čempioni. Tikai otro reizi vēsturē planētas spēcīgākā komanda šajā turnīrā nav no Eiropas. Pirms diviem gadiem savās mājās brazīlietes bija 5. vietā, bet tagad Serbijā viņas uzvarēja visās 9 spēlēs un ieguva titulu - finālā brazīlietes 19 500 skatītāju klātbūtnē Belgradā ar 22:20 pārspēja mājinieces Serbijas handbolistes. Bronzas medaļas ieguva Dānija, kas ar 30:26 pieveica Poliju.

Brazīlijā nav senu rokasbumbas tradīciju, šo sporta evidu tur aktīvāk sāka attīstīt, kad Riodežaneiru ieguva tiesības rīkot 2016. gada olimpiskās spēles un pašreizējā Brazīljas sieviešu izlase ir olimpiskās programmas rezultāts (lielākā daļa brazīliešu spēlē Eiropas spēcīgākajos klubos). Tagad - vēl pirms iekļūšanas finālā - Brazīlijā jau runā, ka rokasbumba tur varētu kļūt tik pat populāra kā volejbols. Tagad - jau pēc fināla - tam ir vēl pamatīgāks iemesls. Lieki teikt, ka 2016. gada olimpiskajās spēlēs Brazīlijas sieviešu izlase būs viena no rokasbumbas turnīra favorītēm un lieki teikt, ko tagad brazīlieši no tās gaidīs...Ne Serbija, ne Brazīlija nebija līdz šim spēlējušas finālā. Mājinieces visā pasaules čempionātu vēsturē bija uzvarējušas tikai četras reizes, tā ka arī tagad pēdējā ir Krievijas izlase, kas 2005. gadā triumfēja savā laukumā. Serbietes pirmā puslaika vidū ieguva divu vārtu pārsvaru (8:6), bet gan līdz tam, gan pēc tam vadībā galvenokārt bija brazīlietes. Puslaiks - 13:11 brazīliešu labā, bet otrā puslaika sākumā viņas panāca pat 16:11. Tas būtu slikts fināls, ja līdz ar to viss būtu arī beidzies. Serbijas izlases vārtsardze Tomaševiča atvairīja divus 7 m soda metienus pēc kārtas, tad vēl serbietes sekmīgi nospēlēja mazākumā 4:6 un puslaika vidū jau bija tikai 15:16, bet 5 minūtes pirms beigām - 19:19. Trīs minūtes pirms beigām - 20:20. Būtu izdevies serbietēm kaut reizi mača galotnē tikt vadībā... Kas zina, kā viss būtu beidzies. Brazīlija bija mazākumā, kad Nunjesa guva vārtus - 21:20. Tie lielā mērā izšķīra titula likteni. Tad divas reizes pēc kārtas vārtos lieliski nospēlēja Besoa (formāli - otrais numurs komandā!) un 22:20 minūti pirms beigām jau bija nevis tikai +2, bet gan ļoti daudz. Turklāt bumba pēdējās 40 sekundēs bija brazīlietēm. Bumbu viņas nenoturēja, taču pirmo savu pasaules čempioņu titulu - noturēja.

Mačā par bronzas medaļām līdz par otrā puslaika vidum vadībā galvenokārt bija Polija (29. minūtē bija 15:10), bet tad dānietes veica 7:1 izrāvienu, no 17:20 panāca 24:21 un lielā mērā izšķīra spēles likteni. Dānija pirmo reizi kopš 1997. gada, kad tā kļuva par pasaules čempioni, atgriezās uz pasaules čempionāta goda pjedestāla un Dānijai tās ir pirmās medaļas šāda ranga turnīros kopš 2004. gada, kad handbola dzimtenes pārstāves bija Eiropas vicečempiones. Savukārt Polijas izlasei - tāpat kā Brazīlijai un Serbijai - augstākais sasniegums vēsturē.Vēsturisks pasaules čempionāts.