02.09.2014. 09:23
Šodien Pasaules kausa izcīņā basketbolā trešās spēles aizvadīs C un D apakšgrupu komandas. C grupā amerikāņi centīsies izcīnīt trešo uzvaru, spēkojoties ar Jaunzēlandi, savukārt D grupā lietuvieši spēlēs ar Austrāliju.

ASV basketbola izlasei Pasaules kausa izcīņa ir sākusies ar divām uzvarām. Ja pirmajā mačā ar Somiju jautājumu par spēcīgākajiem nebija (114:55), tad turku pretošanās amerikāņu galvenajam trenerim Maikam Kžiževskim varēja sagādāt pārdomas par savas komandas spēku. Pēc pirmā puslaika ASV atradās iedzinējos ar -5 (35:40), bet pēc trešās ceturtdaļas amerikāņi atradās vadībā ar +6 (66:60). Pēdējā ceturtdaļā ASV gan palielināja apgriezienus un nokārtoja rezultāta ziņā pārliecinošu uzvaru (98:77).

Šovakar plkst.18:30 amerikāņiem pretī stāsies Jaunzēlande, kas turnīru sāka ar diviem zaudējumiem savām konkurentēm cīņā par grupas labāko četrinieku – 73:76 pret Turciju un 63:76 pret Dominikānas Republiku. Zīmīgi, ka abos mačos jaunzēlandieši ilgu laiku atradās vadībā, tomēr pēdējā ceturtdaļā nespēja tikt pie panākuma. "Tall Blacks" gan nemet plinti krūmos, taču pret amerikāņiem diez vai izdosies izšaut - arī viens no izlases līderiem Maiks Vukona atzīst, ka galvenās cīņas būs pret ukraiņiem un somiem.

Abās pārējās C grupas spēlēs savā starpā sacentīsies komandas, kurām pēc divām spēlēm ir pa vienai uzvarai, līdz ar to situācija cīņā par grupas "Top4" šovakar kļūs krietni skaidrāka. Plkst.16:00 ukraiņi sacentīsies ar turkiem, savukārt plkst.22:30 spēļu dienu noslēgs Somijas un Dominikānas mačs.

D grupā tikmēr Lietuvas basketbolisti centīsies tikt pie trešās uzvaras trijās spēlēs. Jona Kazlauska vadītie lietuvieši sāka ar uzvarām pār Meksiku (87:74) un Angolu (75:62), bet šovakar plkst.18:30 spēkosies ar austrāliešiem. Andreja Lēmaņa trenētā Austrālija turnīru sāka ar zaudējumu Slovēnijai (80:90), bet aizvakar izcīnīja arī pirmo uzvaru, pārliecinoši apturot Dienvidkorejas izlasi (89:55). Arī zaudējums šovakar nebūtu nekas traģisks austrāliešiem, kuriem tik un tā nozīmīgākās cīņas par izkļūšanu no grupas vēl ir priekšā, taču domājams, ka Austrālija labprāt atkārtotu sešus gadu veco uzvaru – toreiz austrālieši uzvarēja ar graujošo 106:75.

Abas izlases šajā čempionātā pagaidām demonstrē, ka spēj izmantot savas iespējas uzbrukumā – Austrālija realizē vairāk nekā pusi tālmetienu (51,9%), bet tālu neatpaliek arī lietuvieši (3p. – 45%; 2p. – 61,2%). Jebkurā gadījumā abas komandas ir izteiktas pretendentes uz izkļūšanu no grupas – Lietuvas uzvara šovakar pie zināmas apstākļu sakritības citu grupas spēļu rezultātos var pat garantēt vietu nākamajā kārtā. Lietuviešu vietai "Top4" jau šovakar nepieciešamas ne tikai pašu sekmes, bet arī Angolas panākums pār Meksiku (plkst.14:30) un Slovēnijas uzvara pār Dienvidkoreju (plkst.21:00).