02.04.2015. 19:36
Kontinentālās hokeja līgas (KHL)izslēgšanas spēļu Austrumu konferences finālsērijas ceturtajā spēlē šodien Kazaņas „Ak Bars” ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Novosibirskas „Sibir”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 3-1. "Ak Bars" komanda finālā spēlēja pirmajās divās sezonās 2009. un 2010. gadā, kad izcīnīja Gagarina kausu.

Mača pirmajās minūtēs vispirms „Sibir”, bet pēc tam „Ak Bars” komandai bija iespēja spēlēt vairākumā, taču rezultātu atklāt neizdevās. Pirmās trešdaļas vidū mājinieki vairāk nekā minūti spēlēja piecatā pret trim, tomēr arī šoreiz vārtus gūt neizdevās. Otro trešdaļu vairākumā iesāka „Ak Bars” komanda, kura divu minūšu laikā tā arī nespēja izveidot rezultatīvu uzbrukumu.

Bezvārtu neizšķirts saglabājās arī pirms pēdējām 20 minūtēm – gan „Sibir” vārtsargs Aleksandrs Salāks, gan viņa kolēģis „Ak Bars” vārtos Anderss Nilsons darbojās nevainojami. Trešajā periodā abas komandas vēl pa reizei nesekmīgi centās realizēt vairākumu, bet vienādos sastāvos viesiem piederēja pārsvars, ko apliecina arī metienu attiecība pamatlaikā – 33:23 „Ak Bars” labā.

Vienīgos vārtus šajā mačā papildlaika 8. minūtē guva „Ak Bars” komandas zviedru uzbrucējs Oskars Mellers, kuram šie bija astotie vārti play-off. Viņa tautietis Nilsons atvairīja visus 25 "Sibir" hokejistu metienus, bet Salāks tika galā ar 36 no 37 metieniem.

Atgādinām, ka sērijas pirmajās divās spēlēs Kazaņā laukuma saimnieki svinēja uzvaras ar 2:0 un 2:1, bet trešajā mačā Novosibirskā mājinieki bija pārāki ar 2:1. Rietumu konferences finālsērijā pēc četrām aizvadītām spēlēm Maskavas CSKA ar 3-1 (3:0, 3:2, 3:1, 1:4) ir vadībā pret Sanktpēterburgas SKA hokejistiem.

Izmantotie resursi:khl.ru