01.06.2015. 12:02
Rīgas "Dinamo" iepriekšējo divu sezonu galvenais treneris Artis Ābols (42) patlaban ir bez darba. Speciālists uzskata, ka nav vērts veikt pārrunas pirms skaidrības par kluba finanšu situāciju. Latviešu treneris jūtās līdzatbildīgs par neveiksmīgo iepriekšējo sezonu, bet nekomentē baumu par savu iespējamo pārcelšanos uz Toljati.

Ir runas, ka Ābols jau apstiprināts Toljati "Lada" galvenā trenera palīga amatā... "Labi, ka par mani ir kādas runas. Patīkami. Šo baumu es nekomentēšu," saka latviešu treneris. "Man nav kontrakta arī ar "Dinamo", šobrīd grūti veikt kādas pārrunas, ņemot vērā pašreizējo situāciju. Klubam pagarināja termiņu nepieciešamo dokumentu savākšanai. Kamēr nav atrisināts globālais jautājums par finansējumu, nav vērts apspriest citas lietas."

Finanšu situācija aizvadītajā sezonā ietekmēja Rīgas "Dinamo" sportiskos rezultātus. "Tā situācija mums noteikti nepalīdzēja, kaut gan man netīk neveiksmes skaidrot ar algas izmaksas problēmām. Ilgi nemaksāja, tas ietekmēja puišus. Reiz aizvadījām briesmīgu maču Helsinkos - tieši tajā dienā mums samaksāja, naudu iedeva, bet mēs nospēlējām drausmīgi. Spēles dienā nedrīkst dot naudu," atzīst Artis Ābols un norāda arī uz citiem iemesliem, kas veidoja rezultātu. "Sezonas sākumā bija liela nenoteiktība, ģenerālmenedžerim Normundam Sējējam neizdevās dabūt tos spēlētājus, kurus viņš gribēja. Pustukšas tribīnes arī ietekmēja, puiši to uztvēra ļoti, pazuda enerģija, un tas tūlīt bija jūtams. Varu saprast līdzjutējus, kuri vēlas pozitīvas emocijas, taču mēs tādas diemžēl nevarējām sniegt."

Kā zināms, aizvadītajā KHL sezonā "Dinamo" izcīnīja 12. vietu starp 14 komandām Rietumu konferencē. Latvijas galvaspilsētas klubs otro reizi septiņu gadu laikā neiekļuva izslēgšanas spēlēs, līdz ar to par Gagarina kausu cīnījās citas vienības.

"Arī es esmu atbildīgs par to, ka sezonas sākumā mēs neieguvām ļoti daudz punktu," atzīst treneris Ābols. "Galvenā trenera galvenā problēma ir tā, ka viņš pamest darbu arī uz mājas sliekšņa. Asistenta darbā spiediens ir daudz mazāks. Problemātiska sezona trenerim dod vairāk nekā veiksmīga. Tu analizē savu darbu, izdari secinājumus un audz kā speciālists. Veiksmīgā sezonā tu redzi, ka izdodas, tad neko nevajag mainīt. Pagājušajā sezonā man visu laiku bija jāmēģina mainīt situāciju. Tā ir lieliska pieredze."

Izmantotie resursi:fanzone.khl.ruLatvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Чигур Антон Чигур АнтонДзюдо, Самбо
Регистрация