21.11.2016. 20:59

Sanktpēterburgas SKA izmantoja jau savu pirmo vairākumu, kad sestajā minūtē spīdoši nospēlēja Iļja Kovaļčuks. Mājinieku kapteinis no savas aizvārtes vienatnē pa pašu laukuma vidu izlauzās līdz pretinieku vārtiem, tika garām vārtsargam un atspēlēja ripu vārtu priekšā, kur uzbrukumu noslēdza Pāvels Dacjuks (1:0). Jau pēc 66 sekundēm SKA dubultoja pārsvaru – CSKA pazaudēja ripu pie savas zilās līnijas, un Ņikita Gusevs realizēja izgājienu viens pret vienu (2:0).

Maskavas CSKA gan ļoti ātri atguvās no nokdauna un jau pēc nepilnām četrarpus minūtēm bija vadībā. Vispirms devītajā minūtē pirmo ripu atspēlēja Sergejs Andronovs, kurš izmantoja izgājienu divi pret vienu (1:2), 99 sekundes vēlāk Gregs Skots no tuvas distances trāpīja starp Igora Šestjorkina kājsargiem (2:2), bet vēl pēc 72 sekundēm kanādietis, atrazdamies pretī vārtiem, jau panāca 3:2 CSKA labā.

Nākamais lūzums notika otrās trešdaļas otrajā pusē. SKA izturēja divus mazākumus un 36. minūtē realizēja vēl vienu vairākumu, kad Maksims Čudinovs, līdzīgi kā Skots būdams pretī vārtiem, trešo reizi lika kapitulēt Iļjam Sorokinam. Neilgi pirms SKA vairākuma izplūcās Andrejs Zubarevs un Andronovs, saņemot pa piecām soda minūtēm. Pēc izlīdzinājuma vārtiem aizritēja tikai 15 sekundes, kad SKA jau atkal bija vadībā – aizsargs Dinars Hafizuļins no savas aizsardzības zonas atkārtoja Kovaļčuka triku, pa vidu vienatnē izlauzdamies līdz pretinieku vārtiem, un pats arī trāpīja augšējā stūrī (4:3).

Trešās trešdaļas vidū Jevgeņijs Dadonovs noķēra Šestjorkinu pretkustībā un panāca 5:3, bet pamatlaika pēdējā minūtē Iļja Kovaļčuks ar metienu tukšos vārtos pielika spēlei treknu punktu – 6:3. Uzvarētājiem trīs rezultatīvas piespēles Vadimam Šipačovam, bet vārti un piespēle Dacjuka, Kovaļčuka, Guseva un Dadonova kontā. Divas rezultatīvas piespēles vārtsargam Šestjorkinam. SKA vairākumā ir iemetusi jau desmit spēles pēc kārtas, šajā periodā realizējot 19 no 47 vairākumiem (40,4%).

Sanktpēterburgas SKA pirms četrām dienām savā laukumā atzina Jekaterinburgas "Avtomobilist" pārākumu (1:2) un pārtrauca 15 uzvaru sēriju, savukārt Maskavas CSKA līdz šim vakaram bija uzvarējusi četrās spēlēs pēc kārtas. SKA ar 82 punktiem 33 spēlēs nostiprinājās līgas vadībā, bet CSKA ar 75 punktiem 35 mačos saglabā otro pozīciju. Visās trijās savstarpējās spēlēs šosezon uzvarējušas mājinieces. 9. septembrī CSKA bija pārāka ar 2:1, bet 6. oktobrī SKA revanšējās ar 2:0.

Izmantotie resursi:Хоккей – Континентальная Хоккейная Лига –...

Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks Viesu nams Vidzeme, SIA, Peintbola parks "Ieviņas", Sējas n., LV-2142