Bukmeikeri Latviju vērtē kā ceturto spēcīgāko ”EuroBasket” D apakšgrupā

Eiropas čempionāts basketbolā sāksies 31. augustā, bet Latvijas valstsvienība pirmo spēli D grupā aizvadīs pirmajā septembrī pret vienu no turnīra favorītēm Serbiju. Latvijas izlase uz finālturnīru devusies spēcīgā sastāvā un klusām, bet augstām cerībām. „Betsafe” bukmeikeri paredz Ainara Bagatska vadītajai izlasei drošu izkļūšanu no apakšgrupas, taču savās prognozēs augstāk ierindo Latvijas konkurentes – Serbiju, Turciju un Krieviju.

Latvijas līdzjutējus iepriekšējās dienās satrauca Kristapa Porziņģa situācija, jo viņš nelielas traumas dēļ izlaida pēdējās pārbaudes spēles. Jaunais Latvijas talants ir atgriezies izlases treniņos, un bukmeikeri nav mainījuši viedokli, ka tieši viņš būs rezultatīvākais spēlētājs Latvijas izlasē Eiropas čempionātā.

Porziņģa debija Eiropas čempionātā paredzēta pirmajā septembrī pret Serbijas izlasi. Tās sastāvā iztrūks vairāku zvaigžņu – Miloša Teodosiča, Nikolas Jokiča un MiroslavaRaduļicas, bet tas ne tuvu nenozīmē, ka Latviju gaida viegls panākums. Gluži otrādi, bukmeikeri joprojām vērtē Serbiju kā pārliecinošu šī dueļa favorīti, tās uzvaru novērtējot ar koeficientu 1,24, kamēr Latvijas izredzes pieveikt pasaules un olimpisko vicečempioni novērtētas ar koeficientu 4,25.

Serbija tiek pieskaitīta arī visa turnīra favorītēm, tikai Spānijas izredzes iegūt titulu tiek vērtētas augstāk (koeficients uz Spānijas zeltu ir 2,60), kamēr trešā ticamākā titula kandidāte bukmeikeru vērtējumā ir Francija. Latvijas izlase bukmeikeru sarakstā ir dalītā desmitajā vietā ar Krieviju, virs tādām basketbola valstīm kā Vācijas un Melnkalnes.

Šis Eiropas čempionāts tiks sagaidīts bez daudzu lielisku spēlētāju klātbūtnes, un JaņņaAdetokunbo un Danilo Galināri nespēlēšanas dēļ Porziņģis starp gaidāmajiem „EuroBasket” dalībniekiem būs trešais rezultatīvākais aizvadītās NBA sezonas spēlētājs. Basketbola lielvalstīm gan dažu atsevišķu spēlētāju iztrūkums nozīmē krietni mazāk nekā, piemēram, Latvijai, jo netrūkst augstā līmenī spēlējošu basketbolistu, kas gatavi ieņemt viņu pozīcijas.

Latvijai pēc tam sekos spēles pret Turciju, Krieviju, Beļģiju un Lielbritāniju. Lai iekļūtu nākamajā kārtā, nepieciešams savā grupā ieņemt vietu labāko četriniekā. „Betsafe” bukmeikeri Latvijai šādu scenāriju paredz visai droši, Beļģijai un Lielbritānijai atvēlot pārliecinošu pastarīšu lomas.

Iespēja, ka Latvija izcīnīs pirmo vietu D apakšgrupā, ir novērtēta ar koeficientu 11,00. Serbija, protams, ir pārliecinoša grupas favorīte (1,50), bukmeikeri augstu vērtē arī mājinieces Turcijas izredzes (3,75), bet augstāk par Latviju ir arī Krievijas izlase (10,00). Krievijas izlašu basketbols šobrīd gan nepārdzīvo savus labākos laikus, taču sastāvā ir NBA centrs TimofejsMozgovs, kā arī vairāku Eirolīgas klubu pārstāvji. Latvijas spēle pret Krieviju paredzēta piektajā septembrī.

Ceturtā vieta D grupā Latvijai pavērtu ceļu uz astotdaļfinālu, taču no šīs vietas Bagatska vadītajai izlasei tomēr vērts izvairīties un ļoti pacensties tikt augstāk. Tas tādēļ, ka D grupas ceturtā vieta astotdaļfinālā sacentīsies ar C grupas uzvarētāju, un šajā grupā pārliecinoša favorīte ir Spānija (koeficients 1,25). Pret Spāniju Latvija ir aizvadījusi sešas spēles un visās sešās zaudējusi. Nevienā no šajām spēlēm gan Latvijai nebija divu NBA pārstāvju sastāvā.Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029
Rērihs Jānis Rērihs JānisGrieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties