28.03.2012. 21:00
KHL Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences finālsērijas pirmajā mačā šovakar fantastisku uzvaru izcīnīja Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Maskavas «Dinamo».

«Dinamo» hokejisti viesos ar 5:4 papildlaikā pieveica Sanktpēterburgas SKA komandu, lai gan vēl trešā perioda sākumā bija iedzinējos ar 0:3.

Mača 13. minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Viktors Tihonovs, bet otrās trešdaļas 2. minūtē viņš otro reizi spēlē pārspēja «maskaviešu» vārtsargu Aleksandru Jerjomenko. Trešdaļas vidū SKA komanda panāca jau 3:0, kad izcēlās vēl viens jaunais talants Vladimirs Tarasenko.

Trešā perioda sākumā «Dinamo» komanda pusotras minūtes laikā pēc Mareka Kvapila un Leonīda Komarova (vairākumā) metieniem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Trešdaļas 8. minūtē vairākumu realizēja arī laukuma saimnieki un Tarasenko panāca 4:2, taču pagāja tikai 70 sekundes un Deniss Mosaļovs trešoreiz pārspēja Jakubu Štepaneku. Minūti un 45 sekundes līdz pamatlaika beigām Mosaļovs panāca izlīdzinājumu un uzvarētājs noskaidrojās papildlaikā.

Papildlaika 10. minūtē SKA zviedru uzbrucējs Tonijs Mortensons no vārtu priekšas iebakstīja ripu aiz līnijas, tomēr pēc ilgstošas video atkārtojuma skatīšanās vārtu guvums netiks ieskaitīts. Bet jau pēc brīža Mosaļovs guva savus trešos vārtus mačā un izcīnīja «Dinamo» komandai lielisku uzvaru.

Sērijas otrā spēle notiks piektdien Sanktpēterburgā, bet trešais un ceturtais mačs paredzēts svētdien un otrdien Maskavā.

Atgādinām, ka Austrumu konferences finālsērijā tiksies Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Omskas apgabala «Avangard» un Čeļabinskas «Traktor».