01.01.2014. 10:14
Arī 2014. gadu Nacionālā hokeja līga ievadīs ar spēli zem klajas debess - pulksten 20:00 Ziemas klasikā Detroitas "Red Wings" uzņems Toronto "Maple Leafs". Komandas Austrumu konferences kopvērtējumā atrodas līdzās, un pēdējā savstarpējā mačā netrūka vārtu, konfliktu, intrigas un uzvarētāja noskaidrošana pēcspēles metienos. Turklāt tiek paredzēts, ka spēlē noraudzīsies 110 tūkstoši līdzjutēji, mačam kļūstot par apmeklētāko hokeja vēsturē.

"Dzīvē atceries atsevišķus momentus, un šis būs viens no tiem, kas paliek atmiņā," pirms Nacionālās hokeja līgas sestās Ziemas klasikas sacīja Detroitas "Red Wings" galvenais treneris Maiks Bebkoks. 50 gadus vecajam speciālistam uzticēta Kanādas izlases vadīšana olimpiskajās spēlēs.

Lai gan viņa trenētā komanda nerāda labāko sniegumu un pēdējos desmit mačos svinējusi tikai trīs panākumus, viens no tiem nācis pret šodienas pretinieci Toronto "Maple Leafs" - 21. decembrī 5:4 izbraukumā.

Pirmās 20 minūtes uzvarējuši ar divu vārtu pārsvaru, Detroitas "Red Wings" hokejisti otrās un trešās trešdaļas laikā zaudēja trīs vārtus pēc kārtas, pirmo reizi kopš astotās minūtes nonākot iedzinējos. 54. minūtē neizšķirtu panāca slovāks Tomāšs Tatars, savukārt pēcspēles metienus realizēja veterāni Daniels Alfredsons un Pāvels Dacjuks. Toronto "Maple Leafs" pievīla gan Meisons Reimonds, gan Džeimss van Rīmsdaiks.

24 gadus vecais amerikānis kopā ar Taileru Bozaku un tautieti Filu Keselu veido Toronto "Maple Leafs" pirmo virknējumu. Bozaks pēdējos piecos mačos ticis pie astoņiem punktiem, kamēr kļavu lapu rezultatīvākais spēlētājs Kesels pēdējās divās spēlēs trīs reizes pārspējis sāncenšu vārtsargus un pievienojis vienu piespēli.

Tomēr karstākie Toronto "Maple Leafs" spēlētāji visas sezonas garumā bijuši vārtsargi - komanda tikusi nomētāta, bet viņi atraduši veidu, kā tikt pie punktiem. Džeimss Reimers uzvarējis astoņās no 18 spēlēm; mazākais atvairīto metienu skaits - 33, lielākais - 49. Taču Ziemas klasikā Toronto "Maple Leafs" vārtu drošība būs 25 gadus vecā Džonatana Bernjē rokās. Viņš atvairījis 113 no pēdējiem 116 metieniem.

Tikmēr Detroitas "Red Wings" pirmais numurs Džimijs Hovards savainojuma dēļ ierindā atgriezās tikai pēdējā mačā, atvairot trīs no pirmajiem pieciem metieniem un zaudējumā Nešvilas "Predators" (4:6) ielaižot piecus vārtus. Kapteinis un rezultatīvākais spēlētājs (33 punkti 30 spēlēs) Henriks Zeterbergs pēc savainojuma pirmoreiz laukumā devās 28. decembrī, savukārt pastāv bažas par Alfredsona došanos laukumā - zviedrs iepriekšējo maču izlaida muguras sāpju dēļ.

Austrumu konferences kopvērtējumā komandas atrodas līdzās - Detroitas "Red Wings" ar 41 spēlē sakrātajiem 45 punktiem ieņem sesto pozīciju, kamēr Toronto "Maple Leafs" ar identisku maču un punktu skaitu atrodas vienu vietu zemāk. Tas sola principiālu cīņu par katru laukuma centimetru. Nebūs jāuztraucas arī par atmosfēru ārpus laukuma.

"Kad ierados pie stadiona, tiku pie zosādas," sacīja Toronto "Maple Leafs" kapteinis Dions Fanufs, kurš spēles priekšvakarā tika pie jauna kontrakta uz septiņām sezonām par 49 miljoniem dolāru. "Nevaru sagaidīt trešdienu, kad kāpšu uz ledus, bet tribīnēs būs 110 tūkstoši cilvēku. Zinu, ka to nekad neaizmirsīšu."

Nacionālā hokeja līga ir pārliecināta, ka kritīs pasaules rekords, Detroitas "Red Wings" un Toronto "Maple Leafs" spēlei kļūstot par apmeklētāko vēsturē. Kopš 2010. gada 11. decembra rekords pieder Mičiganas un Mičiganas štata Universitātēm, kuru spēli stadionā, kurā laukumā dosies arī Detroita un Toronto, noskatījās 104173 cilvēku.

Mājiniece uzvarējusi tikai vienā no piecām Ziemas klasikām - 2010. gadā Bostonas "Bruins" izglābās trīs minūtes pirms pamatlaika noslēguma un pagarinājumā ar 2:1 pārspēja Filadelfijas "Flyers".

Detroitas "Red Wings" līdzās Pitsburgas "Penguins" un "Flyers" kļūs par trešo komandu, kas piedalījusies divos mačos zem klajas debess. 2009. gadā, pateicoties Zeterberga trim piespēlēm, viesos ar 6:4 tika pārspēta Čikāgas "Blackhawks". Tikmēr Toronto "Maple Leafs" būs pirmā Kanādas komanda Ziemas klasikā.

Sākums pulksten 20:00 pēc Latvijas laika, lai gan laika apstākļu dēļ pirmais iemetiens var aizkavēties. Šobrīd prognoze gan ir pozitīva - sniegs un -8 grādi. "Labāk slidošu uz ledus, nevis ūdens," problēmu ar prognozēm nebija Toronto "Maple Leafs" aizsargam Polam Reindžeram.

Vindsērfinga klubs 360 Vindsērfinga klubs 360 R. Feldmaņa iela 8, Rīga, LV 1014, Rīga