06.06.2016. 06:34
Goldensteitas „Warriors” ar 33 punktu pārsvaru (110:77) pārspēja Klīvlendas „Cavaliers”, kas turklāt traumas dēļ palika bez Kevina Lava.

Sērijas pirmajā spēlē Klejs Tompsons un Stefens Karijs kopā guva tikai 20 punktus, taču „Warriors” tik un tā izcīnīja uzvaru. Zelta Štata komandas pārstāvji pēc tam pauda viedokli, ka divreiz pēc kārtas Tompsons un Karijs neklusēs, un tā izrādījās taisnība – šonakt NBA finālsērijas otrajā spēlē abi iemeta pa četriem tālmetieniem.

Par mača galveno varoni gan atkal kļuva kāds cits, proti, Dreimonds Grīns, kurš iemeta piecus tālmetienus no astoņiem, savāca 28 punktus,kā arī veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā. Karijam patraucēja piezīmju problēma, kas lika laukumā pavadīt mazāk laika nekā viņš būtu vēlējies, taču viņš trāpīja septiņus no 11 metieniem no spēles un guva 18 punktus, kamēr Tompsonam 17.

„Cavaliers” pirmajā puslaikā vēl spēja turēt līdz pretiniekiem. Klīvlendai izdevās uzvarēt pirmo ceturtdaļu un otrajā ceturtdaļā uz brīdi iegūt sešu punktu vadību, taču „Warriors” aizsardzība turpinājumā vairs neļāva izvērsties Lebronam Džeimsam un Kairijam Ērvingam, kamēr Tompsons un Grīns īsā brīdī sameta trīs tālmetienus.

Otrajā puslaikā „Warriors” jau bija sajutusi uzvaras garšu un pretiniekiem vairs neatstāja nekādas izredzes. Pēc trešās ceturtdaļas tika iegūts 20 punktu pārsvars, bet pēc tam „Warriors” rezervisti nokārtoja arī 33 punktu pārsvaru Goldensteitas uzvarā ar 110:77. Klīvlenda otrajā puslaikā kopā guva tikai 33 punktus.

„Cavaliers” problēmu sarakstā jāatzīmē arī Kevina Lava trauma. Viņš otrajā ceturtdaļā saņēma sitienu pa pakausi, cīnoties par atlēkušu bumbu ar Herisonu Bārnsu. Lavs pēc brīža atgriezās spēlēs, un komandas pārstāvji uzsver, ka viņš neizrādīja nekādas vājuma pazīmes, taču otrā puslaika gaitā Lavs vairs nejutās labi un atstāja spēli. Viņam tiks veiktas pārbaudes par iespējamu smadzeņu satricinājumu, un saskaņā ar NBA noteikumiem laukumā Lavs varēs atgriezties tikai tad, kad būs panākta pilnīga drošība par viņa veselības stāvokli, līdz ar to viņa dalība sērijas trešajā spēlē šobrīd ir ar lielu jautājuma zīmi.

Lavs šonakt guva piecus punktus 21 nospēlētajā minūtē, kamēr Lebrons Džeimss kārtējo reizi bija „triple-double” tuvumā ar 19 punktiem, deviņām piespēlēm un astoņām atlēkušajām bumbām. Viņam gan arī septiņas kļūdas. Savukārt Ērvings guva tikai desmit punktus un izcēlās ar sliktāko +/- rādītāju komandā (mīnus 26). „Warriors” rindās labākais šajā ziņā bija Andrē Igudala ar +28, kamēr pieredzējušais brazīlietis Leandru Barboza atkal parādīja produktīvu sniegumu un guva 10 punktus. Savukārt pirmās spēles varonis Šons Livingstons grozam uzbruka retāk, taču joprojām precīzi (2p. 3/4) un izdalīja piecas rezultatīvas piespēles.

„Warriors” līdz ar to izvairījusies no pagājušā gada scenārija un finālsērijas otrās spēles zaudēšanas savā laukumā. NBA finālos šī ir pirmā reize kopš 2009. gada „Lakers” un „Magic” cīņas, kad kādai komandai izdevies iegūt pārsvaru 2-0, kamēr sešos iepriekšējos finālos rezultāts pēc divām spēlēm bija 1-1.