01.01.2016. 12:25
Spēlējot bez savas lielākās zvaigznes Stefana Karija, Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempione Goldensteitas «Warriors» ceturtdien izbraukumā ar 114:110 (33:30, 28:29, 29:23, 24:28) apspēlēja Hjūstonas «Rockets» vienību.

Divas minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām «Warriors» bija iedzinējos ar 78:80. Taču turpinājumā viņiem padevās 12:2 punktu izrāviens, kā dēļ pašreizējie čempioni atguva vadību. Piecas minūtes līdz spēles pamatlaika beigām Džeimss Hārdens guva divus punktus, palīdzot savai komandai pietuvoties pretiniekiem ar 102:105. Tomēr atlikušajās minūtēs atkal veiksmīgāk darbojās «Warriors».

Šajā duelī līdera lomu «Warriors» vienībā uzņēmās Klejs Tompsons, kurš realizēja sešus no 11 tālmetieniem, kopā iekrājot 38 punktus un izcīnot septiņas atlēkušās bumbas. Tikmēr viņa komandas biedrs Dreimonds Grīns izcēlās ar sezonas piekto «triple-double» (11 atlēkušās bumbas, 16 rezultatīvas piespēles un desmit gūti punkti).

«Rockets» vienībā Hārdens izcēlās ar 30 punktiem, savukārt 21 punktu un 13 bumbas zem groziem pievienoja Dvaits Hovards.

Karijs nepiedalījās arī iepriekšējā spēlē trešdien, kad «Warriors» piedzīvoja tikai savu otro zaudējumu šosezon, ar 91:114 piekāpjoties Dalasas «Mavericks» komandai.

«Esam pašreizējie līgas čempioni. Kad tiek piedzīvots zaudējums ar 25-30 punktu starpību, no mums tiek sagaidīts daudz labāks sniegums nākamajā cīņā. Šī bija čempionu cienīga spēle,» norādīja «Warriors» galvenā trenera vietas izpildītājs Lūks Voltons.

Karijs pirms mača ar «Mavericks» bija izcēlies ar «triple-double», tomēr nākamos divus dueļus viņš izlaida kājas brūces dēļ. Turklāt «Warriors» vienībai veselības problēmu dēļ nepalīdzēja arī uzbrucējs Harisons Bārnss, rezerves aizsargs Leandro Barbosa un rezerves centrs nigērietis Festuss Ezeli.

«Warriors» šīs sezonas bilance tagad ir 30-2, kas joprojām ir labākais sezonas sākums NBA vēsturē.

Citā ceturtdienas mačā Detroitas «Pistons», pateicoties Andrē Dramonda 23 gūtajiem punktiem un 18 izcīnītajām bumbām zem groziem, savās mājās ar 115:90 (15:22, 30:15, 33:33, 37:20) uzveica Minesotas «Timberwolves» komandu, tādējādi pārtraucot savu trīs zaudējumu sēriju.

Tikmēr Indiānas «Pacers» tomēr nespēja pretoties Milvoki «Bucks» vienībai, mājās piedzīvojot zaudējumu ar 116:120 (24:33, 28:26, 25:30, 39:31). Šajā cīņā ar 33 punktiem «Bucks» rindās izcēlās Kriss Midltons. Tikmēr pretiniekiem 31 punktu guva Pols Džordžs.