23.08.2015. 20:34
Ar Kolumbijas riteņbraucēja Estebana Čavesa uzvaru šodien noslēdzās daudzdienu velobrauciena "Vuelta a Espana" otrais posms. Vienīgais Latvijas pārstāvis Gatis Smukulis palika 162. vietā.

Vakar startēja trešā lielā tūre 2015. gada riteņbraukšanas sezonā – "Vuelta a Espana". Pirmajā posmā tika aizvadītas komandu sacensības ar atsevišķu startu, bet šodien tika fiksēti pirmie rezultāti individuālajā ieskaitē.

159 kilometrus garā posma finišu pirmais sasniedza Kolumbijas riteņbraucējs Estebans Čavess, kuram tas ir karjeras lielākais panākums. Pagājušā gada "Vuelta a Espana" kolumbietis noslēdza 41. vietā, bet šogad piedalījās arī "Giro d'Italia", kur kopvērtējumā palika 55. pozīcijā. Lielajās tūrēs atsevišķos posmos Čavess līdz šim nebija uzvarējis.

Vienīgais Latvijas pārstāvis sacensībās - Gatis Smukulis - no uzvarētāja atpalika par nepilnām 17 minūtēm un sasniedza finišu 162. vietā 195 sportistu konkurencē (trīs riteņbraucēji nefinišēja). Divi Smukuļa komandas biedri – spāņi Hoakims Rodrigess un Daniels Moreno – finišēja labāko desmitniekā.

Rīt sportisti aizvadīs 158 kilometrus garo trešo posmu ar finišu Malagā (distances pirmajā pusē būs divi lieli kāpumi). Kopumā tūrē ir paredzēts 21 posms (septiņi būs kalnu etapi) ar finišu Madridē 13. septembrī.