03.07.2014. 17:50
10. jūlijā Šveices pilsētā Nijonā sāksies Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā U23 un junioru grupu sportistiem. Dalībnieku vidū būs arī desmit Latvijas riteņbraucēji, kuri startēs U23 vīru, junioru puišu un junioru meiteņu konkurencēs. Uz Šveici dosies arī jaunais Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā Andris Vosekalns.

Tradicionāli jūlija mēnesī norisinās Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā U23 un junioru grupām. Elites vīriem vēl šobrīd Eiropas čempionāti netiek organizēti. Nozīmīgās sacensības šogad norisināsies Šveices pilsētā Nijonā. Sportisti četru dienu garumā cīnīsies par kontinenta godalgām individuālajos un grupas braucienos.

Uz Šveici dosies arī Latvijas delegācija, kuras sastāvā startēs desmit riteņbraucēji. U23 vīru grupā valsts godu pārstāvēs trīs riteņbraucēji – jaunais Latvijas čempions grupas braucienā Andris Vosekalns, kā arī vēl divi šobrīd perspektīvākie šīs grupas braucēji – Emīls Liepiņš un Latvijas U23 individuālā brauciena čempions Krists Neilands. Visi trīs sportisti pārstāv pašmāju vadošo riteņbraukšanas komandu "Rietumu – Delfin".

Junioru vīru grupā Eiropas čempionātā startēs uzreiz pieci sportisti. Viņu vidū būs šī gada valsts čempioni grupas, kā arī individuālajos braucienos – Ēriks Toms Gavars un Nils Ķelderis, gan arī līdz šim nāciju kausos vissekmīgāk startējošais Artūrs Beļēvičs. Tāpat dalībnieku vidū redzēsim arī Aleksandru Rubļevski un Klāvu Rubeni. Pirmo reizi pēdējo gadu laikā tik augsta mēroga sacensībās startēs arī divas Latvijas juniores – Endija Rutule un Elīna Sauka.

Datums Notikums
10.07 Individuālais brauciens junioriem
11.07 Individuālais brauciens juniorēm un U23 vīriem
12.07 Grupas brauciens junioriem
13.07 Grupas brauciens juniorēm un U23 vīriem
Vārds Uzvārds Vecuma grupa Komanda
Andris Vosekalns U23 Rietumu - Delfin/ RRS
Krists Neilands U23 Rietumu - Delfin/ RRS
Emīls Liepiņš U23 Rietumu - Delfin
Ēriks Toms Gavars Juniori Tandēms Ethic Sport/ MSĢ
Artūrs Beļēvičs Juniori RRS/ Purvciems
Nils Ķelderis Juniori RRS/ Purvciems
Aleksandrs Rubļevskis Juniori RRS/ Purvciems
Klāvs Rubenis Juniori RRS/ Purvciems
Endija Rutule Juniori RRS/ Alfa
Elīna Sauka Juniori RRS/ Purvciems

Informāciju sagatavoja:Toms MarkssLatvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārsBojāre Olga Bojāre OlgaBokss, Aerobika
FTA
Reģistrēties