04.07.2012. 22:28

Prestižajā Vimbldonas Grand Slam tenisa turnīrā trešdien noskaidroti visi četri pusfinālisti. Šoreiz nevienā no ceturtdaļfinālu pāriem pārsteigumi nenotika un visos mačos uzvarēja rangā augstāk esošie tenisisti – Novaks Džokovičs (ATP nr.1), Rodžers Federers (3.), Endijs Marejs (4.) un Žo Vilfrīds Tsonga (6.).

Pusfinālos savā starpā tiksies Džokovičs un Federers, kā arī mājinieku favorīts Marejs un Tsonga.

Ar pirmo numuru izliktais Džokovičs ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 6-4, 6-1, 6-4 pieveica vācieti Florianu Maijeru, kurš bija izlikts ar 31.numuru.

Tikmēr Federers, kurš karjeras laikā uzvarējis 16 Grand Slam turnīros, ceturtdaļfinālā ar 6-1, 6-2, 6-2 pārliecinoši pieveica sacensību 26.raketi Mihailu Južniju no Krievijas. Federers Grand Slam turnīra pusfinālā iekļuvis 32.reizi, kas ir jauns rekords.

Džokovičs un Federers karjerā tikušies 26 reizes, no kurām 14 pārāks bijis šveicietis. Taču Džokovičs triumfējis sešās no pēdējām septiņām cīņām, piecās no tām – turnīru pusfinālos. Pērn pirmo reiz karjerā par Vimbldonas čempionu kļuva tieši Džokovičs.

Vēl pie vietas turnīra pusfinālā trešdien tika mājinieku favorīts Endijs Marejs. Ar ceturto numuru izliktais Marejs ceturtdaļfinālā smagā cīņā ar 6-7 (5:7), 7-6 (8:6), 6-4, 7-6 (7:4) pieveica spāni Davidu Ferreru, kurš bija izlikts ar septīto numuru.

Pusfinālā Mareja pretinieks būs ar piekto numuru izliktais Žo Vilfrīds Tsonga no Francijas, kurš ceturtdaļfinālā trešdien ar 7-6 (7:5), 4-6, 7-6 (7:3), 6-2 pārspēja turnīra 27.raketi vācieti Filipu Kolšreiberu.

Tsonga un Marejs savā starpā līdz šim spēlējuši sešas reizes, piecos mačos uzvarējis Marejs. Brits Vimbldonas pusfinālu sasniedzis jau ceturto gadu pēc kārtas, taču allaž tajā zaudējis. Tikmēr Tsonga par vietu finālā cīnīsies otro gadu pēc kārtas.