11.06.2016. 16:54

, LSM.LV - Sports

Šveicieši jau 5.minūtē atklāja rezultātu - izcēlās Fabians Šērs.

Pēc stūra sitiena Šērs precīzi raidīja bumbu vārtos ar galvu, bet Albānijas vārtsargs Etrits Beriša nepaspēja viņu aizkavēt. Vēl vienu bīstamu epizodi šveicieši izveidoja pēc nospēlēta stundas ceturkšņa, kad Beriša glāba pēc Harisa Seferoviča patāla sitiena. Savukārt Albānijas izlasē laba iespēja 31.minūtē bija Armando Sadiku, kura sitienu nobloķēja šveiciešu vārtsargs Jans Zommers.

Tomēr Albānijas izredzes atspēlēties samazināja kapteiņa Lorika Canas noraidījums 36.minūtē.

Cana divcīņā pie soda laukuma nokrita uz zāliena un ar rokām aizkavēja bumbu, liedzot šveiciešiem izveidot ļoti bīstamu uzbrukumu. Otrais brīdinājums Canam pārvērtās noraidījumā. Tiesneša piespriesto soda sitienu izpildīja Blerims Džemaili, taču trāpīja pa albāņu vārtu tālo stabu. Beriša vēlreiz izcilas prasmes apliecināja pēc pārtraukuma - Seferovičs 53.minūtē sita no tuvas distances, tomēr vārtsargs teicami nosedza tuvo vārtu stūri. Savukārt 66.minūtē Seferovičs izrāvās viens pret Berišu, bet vārtsargs Beriša laicīgi devās pretim sāncensim un bloķēja sitienu. Albāņiem bija teicama iespēja izvairīties no zaudējuma, tomēr uz maiņu laukumā uznākušais Škelzens Gaši, nonācis viens pret vārtiem, palika zaudētājos pret vārtsargu Zommeru.

Pirmo reizi Eiropas čempionātu vēsturē divi brāļi devās laukumā viens pret otru - Šveices izlasē iekļauts Granits Čaka, bet Albānijai Taulants Čaka.

A grupas pirmajā spēlē piektdien čempionāta atklāšanas spēlē mājinieki francūži ar 2:1 uzvarēja Rumāniju. Vēlāk sestdien notiks divas spēles B grupā - Bordo tiksies Velsa un Slovākija, bet vēlāk vakarā Marseļā laukumā dosies Anglijas un Krievijas izlases.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222