20.12.2017. 20:57

Gundara Vētras trenētais Polijas klubs “Basket 90 Gdynia” pirmajā spēlē 14. decembrī viesos zaudēja Huliana Martinesa vadītajai Zviedrijas vicečempionei “Udominate” ar 67:71. Lai uzvarētu divu spēļu summā, mājās bija nepieciešama uzvara ar piecu punktu pārsvaru. Spēles komisāres pienākumus veica Ilze Gūtmane.

Gdiņas basketbolistes vāji aizvadīja pirmo puslaiku, 18. minūtē nokļūstot iedzinēju lomā ar 24:35 (summā 91:106). Kristīne Vītola pirmajās 11 minūtēs sameta sešus punktus, bet viņas atgriešanās laukumā pirmā puslaika izskaņā iesāka mājinieču izrāvienu. Vītola piespēlēja bumbu Viktorijai Jankoskai, nobloķēja pretinieces metienu un izprovocēja piezīmi – 28:35.

Trešajā ceturtdaļā Vītola un Jankoska divatā sameta 22 punktus, rezultatīvi spēlēja arī Kalea Kūpere un svaru kausi nosvērās “Basket 90 Gdynia” labā – 60:52 (summā 127:123). Pēdējās desmit minūtēs mājinieču izrāviens turpinājās un komanda svinēja laimīgu uzvaru ar 77:59. Divdesmit divu minūšu laikā no -15 summā izdevās panākt plus četrpadsmit – 144:130.

Kristīne Vītola 38:02 minūtēs guva 20 punktus (2p 8/14, 3p 0/2, 1p 4/5), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas izdarīja piecas piespēles, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, saņēma trīs personiskās piezīmes, ieguva +/- rādītāju 19 un nopelnīja otro labāko lietderības koeficientu 19.

“Round of 16” kārtas izspēle paredzēta 2018. gada 4. un 11. janvārī. TTT pirmo spēli aizvadīs izbraukumā.

“Round of 8” kārtā, kas risināsies 25. janvārī un 1. februārī, būs sekojoši pāri: 9-16, 10-15, 11-14 un 12-13. Pēc šīs fāzes turnīram pievienosies četri Eirolīgas klubi, kuri savās grupās ierindosies piektajā un sestajā vietā. Ceturtdaļfināla pāri tiks noteikti ar izlozes palīdzību.