19.12.2017. 20:47

Pirmajā abu vienību cīņā Klaipēdā panākumu ar 87:80 guva ''Neptunas'', kas pirms šīs spēles ar 5-3 bilanci arī atradās augstāk turnīra tabulā. Ventspilniekiem pirms šīvakara cīņas astoņās spēlēs bija četri panākumi un ceturtā pozīcija, bet, uzvarot Klaipēdu ar astoņu punktu pārsvaru, bija iespēja ielauzties labāko trijniekā.

Mača sākumā ventspilnieki labi darbojās aizsardzībā, realizēja savus metienus no distances un nepilnu četru minūšu laikā ieguva astoņu punktu handikapu (12:4). Turpinājumā vairāk nekā četras minūtes ventspilnieki nespēja gūt punktus, ''Neptūnas'' pievilka līdz 9:12, bet pretinieku izrāvienu ar tālmetienu apturēja Ingus Jakovičs (15:9). Pēc desmit minūtēm mūsējiem 17:11 handikaps.

Otrajā ceturtdaļā ''Ventspilij'' turpinājās problēmas ar punktu gūšanu, kamēr lietuvieši realizēja vairākus tālmetienus, ceturtdaļu uzvarēja ar 12 punktu pārsvaru, pirmo puslaiku ''Neptunas'' noslēdzot ar 37:31.

Trešā ceturkšņa gaitā krietni pārliecinošāk darbojās ''Neptunas'', kas veiksmīgi uzbruka no distances, piespieda ''Ventspili'' izpildīt sarežģītus metienus, tādā veidā sasniedzot 15 punktu handikapu (54:39). Jakovičs ar tālmetienu un Zaķis ar pustālo atkal ļāva tikt nedaudz tuvāk (54:44).

Klaipēda ceturtdaļas izskaņā parūpējās par iespēju ventspilniekiem - viesi nopelnīja gan nesportisko, gan tehnisko piezīmi. Jakovičs realizēja trīs soda metienus pēc kārtas, bet pēdējo uzbrukuma iespēju mājinieki neizmantoja, pirms izšķirošās ceturtdaļas esot iedzinējos ar 47:54.

Ceturtā ceturkšņa ievadā ''Neptunas'' lieliski uzbruka no tālās distances, lika ''Ventspilij'' kļūdīties, veica 13:2 izrāvienu, tādā veidā nonākot jau itin tuvu uzvarai (67:49). ''Ventspils'' spēles gaitu mēģināja lauzt ar agresīvu presingu, taču tas līdz galam rezultātu nedeva, lietuvieši nospēlēja stabili un svinēja panākumu ar 84:69.

BK Ventspils - Neptunas 69:84 (17:11, 14:26, 16:17, 16:30)BK Ventspils: Jakovičs 16, Hamiltons 14, Škēle 12, Juciks 10, Ubilla 8, Brusevics 4, Gabričs 3, Zaķis 2,Neptunas: Zeļonis 19, Seibutis 15, Palasioss 15, Kiseļiuss 10, Beļausks 10, Galdiks 6, Džonsons 5, Juciks 3, Mikalausks 1, Einiķis