11.07.2015. 09:35
Somijas spēcīgākais futbola klubs HJK neilgi pirms došanās uz Latvijas pilsētu Ventspili piedzīvoja kārtējo neveiksmi, ar 1:2 izbraukumā piekāpjoties tuvākajai sāncensei RoPS un neuzvarot jau ceturto maču pēc kārtas.

Kamēr "Ventspils" spēle pret "Jelgavu" no šīs nedēļas nogales pārcelta uz 19. augustu un kurzemnieki var mierīgi gatavoties otrdien paredzētajai cīņai UEFA Čempionu līgā (sākums plkst. 18:30), Somijā turpinās saspringts grafiks un HJK vakar aizvadīja svarīgu spēli cīņā par titulu.

Vēl pirms mača sākuma HJK pēc zaudētiem punktiem jau bija palaidusi priekšā RoPS, kas aizvadījusi par divām spēlēm mazāk, bet vakar Helsinku grands vēl vairāk iedragāja savas pozīcijas turnīra tabulas augšgalā. Kā ierasts, HJK turpināja rotēt ar sastāvu, šoreiz pamatsastāvā veicot četras izmaiņas, bet rotācija rezultātu nedeva un HJK pirmajā puslaikā ielaida divus vārtus.

Vispirms 16. minūtē Rovaniemi labā pirmos vārtus guva Juha Pirinens (1:0), bet kompensācijas laika otrajā minūtē Aleksanders Koko dubultoja mājinieku pārsvaru (2:0). HJK pēc pārtraukuma uzreiz veica divas maiņas, 54. minūtē Erfans Zeneli no 11 metru atzīmes rezultāta starpību samazināja (1:2), tomēr glābt spēli HJK neizdevās. Galvenais treneris Mika Lehkosuo pēc zaudējuma atzina, ka komanda šobrīd atrodas minikrīzē.

Kamēr HJK neuzvarēja jau ceturto spēli pēc kārtas (0-2-2, vārti 3:7), RoPS nezaudēja jau devīto spēli pēc kārtas (6-3-0, vārti 15:4). Turklāt HJK ne tikai zaudēto punktu ziņā vēl vairāk attālinājās no RoPS, bet, rēķinot zaudētos punktus, priekšā palaida arī SJK, kas tabulā atpaliek par desmit punktiem, bet ir aizvadījusi par četriem mačiem mazāk. HJK Čempionu līgas dēļ nākamo spēli Somijas līgā aizvadīs tikai 25. jūlijā, savukārt RoPS jau pēc nedēļas viesos pret pēdējā vietā esošo VPS būs pirmā iespēja pārņemt vadību čempionātā.

Citu Latvijas klubu Eirokausu pretiniecēm vietējais čempionāts tiek aizvadīts pēc sistēmas rudens-pavasaris, taču Serbijā un Ungārijā starts jaunajai sezonai tiks dots jau nākamnedēļ. UEFA Eiropas līgas spēles tiks aizvadītas 16. jūlijā, bet Serbijas "Vojvodina" (Jūrmalas "Spartaka" pretiniece) un Ungārijas "Debrecen" ("Skonto" pretiniece) vietējos čempionātos pirmos mačus aizvadīs tikai trīs dienas vēlāk.