17.05.2012. 21:39
Latvijas Basketbola līgas (LBL) finālsērijas ceturtajā spēlē šovakar BK «Ventspils» savā laukumā ar 97:90 pieveica «VEF Rīga» komandu, sērijā līdz četrām uzvarām samazinot rezultāta starpību līdz 1-3.

BK «Ventspils» un «VEF Rīga» 97:90 (20:17, 42:31, 76:55). Sērijā 1-3. Jangs 26 (s.m. - 11/12), Diane 21, Meiers 11, Ebernetijs 11, Vilards 11, Strēlnieks 10, A. Bērziņš 5, Grejs 2; Janičenoks 20, Miledžs 19 (7 atl.b., 4 rez. piesp.), K. Bērziņš 14 (9 atl.b.), Jahovičs 12 (4 rez. piesp.), Zavacks 11, Valters 8, Keins 4, Beilijs 2.

Spēle iesākās līdzīgā cīņā un pēc nospēlētām desmit minūtēm «ventspilniekiem» bija trīs punktu pārsvars (20:17). Otrās ceturtdaļas sākumā mājinieki panāca 25:17, piespiežot «VEF Rīga» galveno treneri Ramūnu Butautu ņemt minūtes pārtraukumu, taču pēc tā «Ventspils» guva vēl četrus punktus (29:17).

Dodoties lielajā pārtraukumā, «Ventspils» komandai bija +11 (42:31), bet trešās ceturtdaļas vidū mājinieki panāca jau 21 punkta pārsvaru (58:37). Spēles beigu daļā «VEF Rīga» komanda izmisīgi centās atspēlēt lielos «mīnusus» un nepilnas divas minūtes līdz mača beigām «Vefiņam» bija vairs tikai -5 (84:89), tomēr atlikušajā laikā laukuma saimnieki uzvaru nosargāja.

Finālsērijas piektā un, iespējams, pēdējā spēle risināsies svētdien, 20. maijā «Arēna Rīgā».

Atgādinām, ka finālsērijas pirmajā mačā Rīgā «VEF Rīga» uzvarēja ar 83:66, otrajā spēlē Ventspilī viesi bija pārāki ar 85:67, bet trešajā mačā Rīgā laukuma saimnieki uzvarēja papildlaikā ar 107:102.