10.07.2016. 20:50
SynotTip Virslīgas spēlē Rīgas Futbola skola izbraukumā ar 1:0 pieveica "Ventspili", neļaujot pretiniekiem atgriezties otrajā vietā. Vienīgos vārtus guva Ņikita Kaļiņins.

"Ventspils" sāka fantastiski, un tikai neveiksme neļāva 20. sekundē izvirzīties vadībā - pēc Kaspara Svārupa sitiena no soda laukuma līnijas bumba atdūrās pret sāncenšu vārtu stabu. Pretuzbrukumā ar galvu sita Alans Siņeļņikovs, reidu pa kreiso malu veica un tālajā stūrī trāpīja Svārups, taču laukuma saimnieku spiediens nenobiedēja Rīgas Futbola skolu.

38. minūtē rīdzinieki, kuri pēdējos četros mačos trīs reizes bija cīnījušies neizšķirti, taču nebija tikuši pie nevienas uzvaras, izvirzījās vadībā ar 1:0. Ensa Ndžī lauzās pa labo malu un izdarīja piespēli soda laukumā pa zemi, un pie 11 metru atzīmes nepieskatīts bija Ņikita Kaļiņins, kurš vienkāršajā situācijā neatstāja nekādas cerības laukuma saimnieku vārtsargam Maksimam Uvarenko.

Pirmā puslaika kompensācijas laikā sitiens norāvās Eduardam Tīdenbergam, kurš otrā puslaika ievadā izdarīja centrējumu. Līdz bumbai centās aizsniegties Virslīgas labākais snaiperis Ģirts Karlsons, kurš pēc sadursmes krita un prasīja 11 metru soda sitienu, tomēr galvenais tiesnesis Ivars Caune bija nepielūdzams.

"Ventspils" galvenais treneris Pols Ašvorts mēģināja atdzīvināt komandu, laukumā sūtot Ndui Mujeci, un uzbrucējs ar pirmo sitienu bija tuvu izlīdzinājuma panākšanai - pēc standartsituācijas un centrējuma viņš tika pie atkārtota sitiena no desmit metriem, taču šāva pāri viesu vārtiem.

Sekoja līdzīga situācija, kad Rīgas Futbola skola, lai likvidētu briesmas, sita bumbu ārpus soda laukuma robežām, bet tā nonāca pie Vitālija Rečicka. Viņš nekavējoties izdarīja spēcīgu sitienu, tomēr netrāpīja augšējā stūrī. Mājinieki domāja tikai par uzbrukumu, bet 82. minūtē teju saņēma sodu - uzbrukuma smailē nonāca Ndžī, kurš piedeva, izdarot sitienu pāri Uvarenko vārtiem.

Kompensācijas laikā Karlsons izrāvās no Ritus Krjaukļa apskāvieniem un varēja izdarīt piespēli gar vārtiem. Pirmais pie bumbas paguva Antons Jemeļins, tomēr "Ventspils" futbolistam neizdevās sitiens, un tas ļāva Germanam Māliņam glābt komandu.

Tā bija laukuma saimnieku pēdējā iespēja, tādējādi Rīgas Futbola skola svinēja panākumu ar 1:0, kamēr "Ventspils" neizmantoja izdevību atgriezties kopvērtējuma otrajā vietā.

Vārti: Kaļiņins 38'Brīdinājumi: Koļesovs - IsajevsVentspils: Uvarenko, Siņeļņikovs (Žigajevs 67'), Boranijaševičs, Jemeļins, Koļesovs, Rugins, Tīdenbergs, Pauļus, Rečickis (Žuļevs 84'), Svārups (Mujeci 59'), KarlsonsRīgas Futbola skola: Māliņš, Krjauklis, Kaļiņins, Višņakovs, Jurkovskis, Pilijevs, Kozlovs, Isajevs, Ndžī (Ivanovs 93'), Rožkovskis, GrjaznovsGalvenais tiesnesis: Ivars Caune