14.03.2015. 21:31
Sešu nāciju kausa izcīņas ceturtās kārtas centrālajā duelī Velsa savā laukumā pārspēja turnīra līderus īrus - 23:16. Ar šo uzvaru velsieši nopietni pieteikuši savam ambīcijas uz triumfu visā turnīrā, taču viss izšķirsies pēdējā kārtā, kur turnīra uzvarētājus var nākties noteikt, skaitot gūtos/ielaistos punktus.

Abām komandām šī spēle bija ārkārtīgi svarīga. Velsai, lai saglabātu cerības uz titulu, obligāti bija nepieciešama uzvara. Spēlēties ar uguni nevarēja atļauties arī īri, kuri vienīgie pirmajās trijās spēlēs bija svinējuši uzvaras. Zīmīgi, ka Īrijas izlases kapteinim Polam O’Konelam šī bija 100. spēle Īrijas izlasē. Abas komandas laukumā sūtīja labākos spēkus – īriem pēc savainojuma izārstēšanas ierindā atgriezās Džeimijs Heislips, Velsa laukumā sūtīja to pašu sastāvu, kas pirms divām nedēļām uzveica Franciju.

Spēles rezultātu jau pašā tās sākumā atklāja Velsa, izprovocējot īrus uz noteikumu pārkāpumu aizsardzībā. Lī Halfpenijs no ērtas pozīcijas bija precīzs – 3:0. Turpmākās minūtes aizritēja ar pamatīgu Velsas ofensīvu, kas noslēdzās ar vēl vienu noteikumu pārkāpumu Īrijas izlases izpildījumā. Halfpenijs turpināja krāt punktus – 6:0. Nonākuši iedzinējos, īri sāka spēlēt aktīvāk un beidzot paši veidot kādu uzbrukumu. Tomēr arī nākamie punktu guvēji bija velsieši: Īrijas noteikumu pārkāpumu pašā laukuma vidū lieliskais Halfpenijs pārvērta vēl trijos punktos (9:0). Vietējā publika sajūsmā – pēc spēlētām 11 minūtēm jau 9:0. Panākumu spārnotie mājinieki turpināja mīcīt manāmi apjukušos īrus. 12. minūtē Īrijas izlase atkal pārkāpa noteikumus savā laukuma pusē. Halfpenijam nebija jāsaka priekšā, kā šādā situācija rīkoties – 12:0. Brīdi pirms Halfpenija izpildītā soda sitiena laukumu savainojuma dēļ pameta Velsas 3. numurs Samsons Lī, kurš jau otro reizi šajā turnīrā iedzīvojās savainojumā. Būtisks zaudējums Velsas grupu cīņai.

Jau nākamajā uzbrukumā pirmo reizi spēlē noteikumus pārkāpa Velsa, taču Sekstons epizodi nespēja pārvērst trijos punktos – viņa izpildītais soda sitiens lidoja gar pašu vārtu stabu. Īri turpināja spēlēt aktīvi un jau pēc pāris minūtēm Sekstons tika pie vēl vienas iespējas izpildīt soda sitienu. 50 metru tālais raidījums sasniedza mērķi – 12:3, kad pirmajā puslaikā vēl pat nebija spēlētas 20 minūtes. Arī turpmākās minūtes aizritēja Īrijas izlases zīmē. Īri bija pārņēmūši iniciatīvu un veidoja draudīgus uzbrukumus. Īru varenā ofensīva beidzās ar neko: rupja kļūda sānu auta izspēlē vien piecus metrus līdz ieskaites laukumam, Velsa cauri tika ar sausu ādu.

Laukumā turpinājās abpusēji kļūdām un noteikumu pārkāpumiem bagāta spēle. Aina laukumā lieku reizi apliecināja, cik augsta bija spēles cena. 28. minūtē būtisks pavērsiens: dzelteno kartīti izpelnījās mājinieku kapteinis Sems Varbartons, savu komandu uz desmit minūtēm atstājot mazākumā. Džonatans Sekstons īru deficītu samazināja vēl par trim punktiem – 12:6. Vairākumā spēlējošie īri metās uzbrukumā, taču Velsa aizstāvējās braši. Ieguvuši kontroli pār bumbu, velsieši nospēlēja ļoti pragmatiski, izkārtojot dropsitienu Denam Bigaram. Bigars bija precīzs, izpelnoties varenas ovācijas. 15:6, bet Velsai vēl dažas minūtes bija jāturpina spēlēt mazākumā. Īri tās izmantoja lietderīgi – kādu vētrainu īru uzbrukumu velsieši spēja apturēt vien ar noteikumu pārkāpumu netālu no sava ieskaites laukuma. Džonatans Sekstons no elementāras pozīcijas bija precīzs, vēlreiz samazinot rezultāta starpību līdz sešiem punktiem (15:9). Tieši ar šādu rezultātu noslēdzās pirmais puslaiks.

Pirmajā puslaikā nevienai no komandām pat nebija reālu izdevību gūt piezemējumus. Bija skaidrs, ka šādā saspringtā spēle vienam piezemējumam varēja būt izšķiroša loma.

Otrā puslaika pirmās desmit minūtes aizritēja smagnējā cīņā, nevienai no komandām punktus negūstot. Taču tad varenu uzbrukumu (33 fāzes!) izveidoja īri, beigās izprovocējot velsiešus uz noteikumu pārkāpumu. Īri soda sitienu izpildīt nevēlējas, bet spēlēja caur autu, cerībā gūt piezemējumu. Pēc auta izspēles īri uzbruka vēl bīstamāk, bet Velsa, vairākkārt būdama piespiesta pie sava ieskaites laukuma līnijas, teicami spēlēja aizsardzībā. Velsiešu pašaizliedzība tika atalgota: spēlējot rakā, noteikumus pārkāpa Džonatans Sekstons, pieliekot punktu vairākas minūtes ilgušam uzbrukumam.

Ieguvuši emocionālo pacēlumu, ar jaunu sparu uzbrukumā metās velsieši. 61. minūtē viņi guva mača pirmo piezemējumu, kad izcēlās laukumā uz maiņu nākušais Skots Viljamss – 20:9. Halfpenija realizācijas sitiens nebija precīzs. Īriem, lai glābtu spēli, bija jāgūst vairāki piezemējumi. 68. minūtē viņu ofensīva atnesa tehnisko piezemējumu. Precīzs bija arī Sekstona realizācijas sitiens, kas atgrieza intrigu spēlē – 20:16. Tomēr pēdējais vārds piederēja Velsai – 74. minūtē Lī Halfpenijs guva trīs punktus ar soda sitienu, panākot 23:16. Atlikušajā laikā īri nespēja spēli glābt un piedzīvoja pirmo zaudējumu turnīrā.

Velsa – Īrija 23:16 (15:9)Piezemējumi: S. Viljamss 61’ – tehniskais piezemējums 68’Soda sitieni: Halfpenijs 3’, 7’, 11’, 13’, 74’ – Sekstons 17’, 30’, 36’Realizācijas sitieni: - Sekstons 69’Dropsitieni: Bigars 33’ -Velsa: 1. Dženkinss (17. Evans), 2. Boldvins, 3. Lī (18. Džārviss), 4. Čārteriss, 5. A.V. Džounss (19. Bols), 6. Lidiets (19. Tipuriks), 7. Varbartons, 8. Faletau, 9. Vebs (21.Filipss), 10. Bigars, 11. L. Viljamss, 12. Robertss (23. S. Viljamss), 13. Deivīss, 14. Norts, 15. Halfpenijs.Īrija: 1. Makgrats (17. Hīlijs), 2. Bests (16. Kronins), 3. Ross (18. Mūrs), 4. Toners (19. Hendersons), 5. O’Konels, 6. O’Mahonijs, 7. O’Braiens, 8. Heislips (20. Mērfijs), 9. Marejs (21. Redans), 10. Sekstons (22. Madigans), 11. Zībo, 12. Henšovs, 13. Peins, 14. Bovs, 15. Kīrnijs.