13.11.2013. 20:39
"VEF Rīga" basketbolisti (2-3) trešdien, 13. novembrī, Eiropas kausa izbraukuma spēlē zaudēja Turcijas čempionāta līderiem "Banvit" (3-2) ar rezultātu 64:83 un pirmā apļa kopvērtējumā ieņēma ceturto vietu G grupā. Nākamajā spēlē 20. novembrī rīdzinieki viesos tiksies ar Maķedonijas čempioniem "MZT Skopje Aerodrom".

Pirmajās Eiropas kausa mājas spēlēs Turcijas vicečempioni neļāva pretiniekiem pārsniegt 61 punkta robežu, kamēr paši sameta vismaz par 25 punktiem vairāk. Viesiem nepatīkamā tendence turpinājās arī trešdien, “Banvit” pirmo puslaiku uzvarot ar plus četrpadsmit – 39:25.

Kā jau bija gaidāms, Bandirmas kluba ofensīvas pamatus ielika aizsargu un uzbrucēju trio Ērls Roulends, Samija Mehija un Čaks Deiviss. Sāpīgāk bija samierināties ar faktu, ka mājinieku mazie spēlētāji izrādījās aktīvāki arī cīņā par atlēkušajām bumbām, laupot rīdziniekiem atkārtotu uzbrukumu iespējas. Otrās ceturtdaļas sākumā Nikss, Brauns un Bajramovičs samazināja starpību līdz pieciem punktiem (28:23), taču “Banvit puslaiku pabeidza ar 11:2 izrāvienu.

Trešās ceturtdaļas sākumā Bajramoviča tālmetiens, Niksa un Jahoviča aktivitātes ļāva pietuvoties deviņu punktu attālumā (43:34), taču turpmākās septiņas vai astoņas minūtes pagāja “Banvit” dominances apstākļos. Individuāli meistarīgie mājinieku spēlētāji visādos veidos plosīja rīdzinieku aizsardzību, ceturtās ceturtdaļas sākumā divreiz panākot 25 punktu pārsvaru (67:42 un 70:45). Pēdējā desmitminūtē ar rezultatīvu spēli priecēja Anžejs Pasečņiks, taču cīņas intriga bija zudusi.

Banvit – VEF Rīga 83:64 (22:14, 17:11, 26:17, 18:22)Banvit: Davis 15 (6ab), Mejia 15 (6ab, 6rp), Rowland 14 (2p 3/7, 3p 2/2, 1p 2/2; 7ab, 4rp, 4pb, 4ip, koef. 25), Prepelič 8 (9ab), Ozer 7, Cantekin 6, Kuqo 5, Edge 2, Markovič 2, Gordon, Cantitiz.VEF Rīga: Bajramovič 12 (2p 3/5, 3p 2/4; 4ab), Nix 11 (2p 5/10, 1p 1/3), Brown 8 (5rp), Jahovičs 7, Jānis Bērziņš 7 (5rp), Pasečņiks 7, Strēlnieks 5 (5ab, 3rp, 2pb, 2ip), Janičenoks 3, Artūrs Bērziņš 2, Iļjins 2, Robinson, Pļavnieks.Tiesneši: Andrej Jersan (Slovēnija), Matej Boltauzer (Slovēnija), Gianluca Mattioli (Itālija).