09.02.2015. 21:21

«VEF Rīga» sastāvā 18 punktus iemeta Jānis Timma, bet 16 pievienoja Džeralds Robinsons, kuram arī deviņas rezultatīvas piespēles. Tikmēr 13 punktus iemeta Bamba Fals.

Savukārt «Cmoki» sastāvā teicamu individuālo sniegumu demonstrēja Melnkalnes uzbrucējs Ivans Marašs, kuram 27 punkti un 15 bumbas zem groziem.

Lai gan dueļa pirmās minūtes veiksmīgākas izdevās «VEF Rīga» basketbolistiem, kuri izvirzījās vadībā ar 5:0, «Cmoki» ātri vien panāca savus konkurentus un pārņēma arī vadību. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti 18:18, kad tālmetienu līdz ar beigu signālu realizēja Robinsons. Viņam pēc tam bija iespēja mest arī soda metienu, taču tas nebija sekmīgs.

A photo posted by vefriga (@vefriga) on

Feb 9, 2015 at 10:51am PST

Otrā ceturkšņa sākumā Minskas klubs iemeta piecus punktus pēc kārtas, bet mājinieki spēja atgūt zaudēto, gūstot deviņus punktus pēc kārtas un panākot 35:28.

Pirmā puslaika izskaņā «VEF Rīga» prata noturēt pārsvaru un atpūtā doties vadībā ar 41:34.

Otrais puslaiks mājiniekiem no Rīgas izvērtās ļoti sekmīgs, jo trešā ceturkšņa beigās tablo vēstīja jau 22 punktu pārsvaru (64:42), turklāt ar skaistu spēli izcēlās Robinsons, kurš ne tikai pats guva punktus, bet arī veica teicamas piespēles partneriem. Lai gan Minskas klubam izdevās brīdi vēlāk samazināt rezultāta starpību par dažiem punktiem, viesiem tomēr neizdevās no jauna iesaistīties cīņā par uzvaru, kas «VEF Rīga» ļāva gūt pārliecinošu uzvaru.

Abu komandu sezonas pirmajā tikšanās reizē, kas notika 25.oktobrī Baltkrievijā, dramatisku uzvaru guva rīdzinieki, uzvarot ar 70:69.

Kopumā «VEF Rīga» un «Cmoki» klubi savā starpā sacentušies sešas reizes, no kurām piecas reizes pārāki bijuši rīdzinieki.

Ar pirmdienas spēli pret Minskas vienību «VEF Rīga» sāk nedēļu, kurā jāaizvada trīs spēles. Pēc tam trešdienā sekos «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) izbraukuma spēle pret «Latvijas Universitāti», bet svētdien gaidāma VTB līgas mājas spēle pret zvaigžņoto Kazaņas «Unics», ko pārstāv arī latvietis Rolands Freimanis.

Ar astoņām uzvarām 18 spēlēs «VEF Rīga» turnīra kopvērtējumā ieņem astoto vietu, bet «Cmoki» ar trim panākumiem 17 mačos ir pēdējā, 16.pozīcijā.

Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Kultūras, mākslas un izglītības centrs ArtLab Maskavas iela 260, Rīga, LV-1063