16.10.2012. 19:42

Latvijas čempionvienība VEF Rīga VTB bankas rīkotās Vienotās basketbola līgas (VBL) regulārā čempionāta spēlē otrdien izbraukumā ar rezultātu 86:60 (28:16, 13:19, 18:17, 27:8) uzvarēja Lietuvas komandu Klaipēdas Neptunas.

Šajā mačā rezultatīvākais VEF Rīga sastāvā bija Ērls Roulends, kurš guva 21 punktu, bet pa 13 punktiem iekrāja Antans Kavaļausks, Viljams Denjelss un Kaspars Bērziņš, pēdējām izcīnot arī desmit atlēkušās bumbas. Savukārt Neptunas komandā ar 19 punktiem izcēlās Martins Mažeika.

Latvijas čempioni spēli sāka ļoti sekmīgi un pēc nospēlētām trijām minūtēm atradās vadībā ar 10:4, bet mača turpinājumā VEF Rīga pārsvaru tikai palielināja, un pirmās ceturtdaļas vidū tas sasniedza 14 punktu atzīmi (20:6). Pēc tam pāris veiksmīgas darbības uzbrukumā izdevās arī Neptunas basketbolistiem, kas ļāva nedaudz samazināt pretinieku pārsvaru, bet pēc pirmās ceturtdaļas rīdzinieki atradās vadībā ar 28:16.

Otrās ceturtdaļas ievadā spēles scenārijs būtiski nemainījās un VEF Rīga ilgstoši saglabāja 12-14 punktu pārsvaru, bet pirmā puslaika beigu daļā mājiniekiem izdevās veikt nelielu izrāvienu un pretinieku pārsvars saruka uz pusi, bet pēc pirmajām divām ceturtdaļām VEF Rīga bija sešu punktu pārsvars - 41:35.

Pēc lielā pārtraukuma Neptunas komanda krietni uzlaboja savu sniegumu gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, un pēc nospēlētām četrām minūtēm trešajā ceturtdaļā rezultāts kļuva neizšķirts 45:45. Cīņas turpinājumā VEF Rīga izvirzījās vadībā un iekrāja septiņu punktu pārsvaru, kas arī tika nosargāts līdz trešās ceturtdaļas izskaņai - 59:52.

Mača izšķirošie notikumi risinājās ceturtās ceturtdaļas sākumā, kad VEF Rīga basketbolisti īsā laikā veica izrāvienu 14:0 un ieguva 21 punkta pārsvaru (73:52). No šāda trieciena laukuma saimniekiem tā arī neizdevās atgūties, un spēles pēdējās minūtēs VEF Rīga mierīgi noveda spēli līdz uzvarai.

Šī VEF Rīga komandai bija otrā turnīra spēle jaunajā sezonā. Savā pirmajā mačā rīdzinieki 8.oktobrī savā laukumā ar 101:78 pārspēja Krievijas komandu Ļubercu Triumf. Savukārt Neptunas vienība cietusi neveiksmes abās līdz šim aizvadītajās turnīra spēlēs.