01.03.2015. 17:57
Latvijas vicečempioni basketbolā «VEF Rīga» VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā svētdien izbraukumā ar rezultātu 78:107 (19:25, 20:21, 19:34, 20:27) zaudēja Eiropas superklubam Maskavas CSKA no Krievijas.

Pirmā spēles ceturtdaļa iesākās līdzīgā cīņā, tomēr mājinieki ceturkšņa otrajā pusē sāka atrāvienu un minūti pirms otrā spēles nogriežņa bija vadībā ar 11 punktiem (25:14). Otrās spēles desmit minūtes veiksmīgāk iesāka «VEF Rīga», un jau ceturtajā ceturkšņa minūtē Latvijas vienība izvirzījās vadībā ar 34:33. Otro ceturtdaļas pusi labāk aizvadīja CSKA komanda, kas pirms otrā puslaika atrodas vadībā ar rezultātu 46:39.

Atlikušo spēles daļu krietni pārliecinošāki bija mājinieki, kuri ceturtās ceturtdaļas trešajā minūtē atradās vadībā jau ar 31 punkta pārsvaru (91:60). Pēdējās mača minūtēs spēles ritējumā nekas nemainījās, un CSKA svinēja uzvaru ar 107:87.

Rezultatīvākais spēlētājs «VEF Rīga» komandā bija amerikāņu saspēles vadītājs Robs Lauerijs, kura kontā 24 punkti, četras rezultatīvas piespēles un sešas atlēkušās bumbas, bet 15 punkti un sešas bumbas zem groziem Artūram Strēlniekam.

CSKA rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Aleksandrs Kauns, bet slavenajam Andrejam Kiriļenko 13 punkti, četras atlēkušās bumbas un trīs rezultatīvas piespēles.

Šajā sezonā komandas jau vienreiz tikās VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta ietvaros, kad Rīgā ar rezultātu 87:72 bija pārāka CSKA vienība. Toreiz rezultatīvākais «VEF Rīga» rindās ar 18 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija amerikānis Džeralds Robinsons, kurš apakšstilba muskuļa plīsuma dēļ šoreiz mačā nepiedalījās. Tāpat traumu dēļ rīdziniekiem nepalīdzēja arī Bamba Fals un Rodions Kurucs

Maskavieši pašlaik ar 20 uzvarām 23 spēlēs atrodas VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta otrajā vietā. Savukārt ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā otrā posma jeb «Top 16» sacensībās, CSKA ar sešām uzvarām astoņās spēlēs ieņem trešo vietu F grupā.

Šonedēļ komandai pievienojās slavenais krievu basketbolists Andrejs Kiriļenko, kurš atgriežoties ULEB Eirolīgā, piektdien izcēlās ar diviem punktiem, bet Maskavas CSKA ar 75:81 savā laukumā piekāpās Turcijas vienībai Stambulas «Fenerbahce Ulker».

Iepriekšējo spēli VTB Vienotās līgas ietvaros CSKA aizvadīja pagājušajā svētdienā, kad viesos ar rezultātu 85:41 sagrāva Samāras «Krasnije kriļja». Savukārt «VEF Rīga» iepriekšējā Vienotās līgas spēlē ar 75:82 piekāpās Kazaņas «Unics» komandai.

Ar astoņām uzvarām 20 spēlēs «VEF Rīga» turnīra kopvērtējumā ieņem devīto vietu, bet CSKA ar 20 panākumiem 23 mačos ir turnīra vicelīdere, atpaliekot tikai no Maskavas apgabala «Himki» vienības.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA