25.09.2012. 23:14
Trešdien, 25. septembrī, Itālijas pilsētā Desio sākās 2013. gada Eirolīgas sezonas kvalifikācijas spēles, kurās astoņi klubi cīnās par vienīgo ceļazīmi uz pamatturnīru. Pirmajā dienā notika divas no četrām ceturtdaļfinālu spēlēm.

Desio ir Itālijas kluba “Pallacanestro Cantu” mājvieta Eirokausu spēlēm. Šogad lombardieši ieguva tiesības uzņemt Eirolīgas kvalifikācijas turnīru, cerot, ka izdosies spēlēt Eiropas spēcīgāko klubu sacensībās otro gadu pēc kārtas. Lai to paveiktu, jāuzvar trīs cīņās.

Pirmie laukumā devās Čehijas un Beļģijas čempioni. Īpaši labi Latvijā zināmi ir “ČEZ Nymburk” vīri, kuri šogad būs “VEF Rīga” konkurenti VTB līgas B grupā, taču arī “Telenet Oostende” vārds basketbola cienītājiem nav svešs.

Trīs ceturtdaļas laukumā risinājās līdzīga cīņa, taču pēdējās desmit minūtēs laukumā dominēja Čehijas čempioni, svinot uzvaru ar 83:65 (22:22, 22:21, 24:19, 15:3). “Nymburk” parādīja komandas spēles spēku, sešiem basketbolistiem savācot no astoņiem līdz piecpadsmit punktiem, turklāt iemeta 12 no 26 tālmetieniem. Pēdējā ceturtdaļā Čehijas kluba spēlētāji realizēja kārtējos trīs tālmetienus, turpretī sāncenši no spēles bija precīzi tikai vienu reizi...

Otrajā spēlē "Pallacanestro Cantu", par prieku fanu kluba "Eagles" dalībniekiem, izcīnīja uzvaru pār Sofijas "akadēmiķiem" ar 87:79 (26:25, 22:22, 16:13, 23:19). Gruzijas izlases spēlētājs Manučars Markoišvili mājinieku labā guva 15 punktus, bet Tajs Čekīni izcēlās ar 18 punktiem. Pārējie divi ceturtdaļfināli notiks trešdien.

CEZ Nymburk (Čehija) - Telenet Oostende (Beļģija) 83:65Pallacanestro Cantu (Itālija) - Lukoil Akademik (Bulgārija) 87:79Unics Kazan (Krievija) - Ratiopharm Ulm (Vācija)Le Mans Sarthe Basket (Francija) - BC Donetsk (Ukraina)

Eirolīgas kvalifikācijas uzvarētāji spēlēs A grupā, savukārt pārējās septiņas komandas cīnīsies Eiropas kausa izcīņā.

Grozs A grupa B grupa C grupa D grupa
1 Panathinaikos (Grieķija) Maccabi Tel Aviv (Izraēla) Olympiacos (Grieķija) FC Barcelona (Spānija)
2 Real Madrid (Spānija) Montepaschi Siena (Itālija) Caja Laboral (Spānija) CSKA Moscow (Krievija)
3 BC Khimki (Krievija) Alba Berlin (Vācija) Anadolu Efes (Turcija) Partizan (Serbija)
4 Fenerbahce (Turcija) Unicaja Malaga (Spānija) Žalgiris (Lietuva) Lietuvos rytas (Lietuva)
5 Union Olimpija (Slovēnija) Asseco Prokom (Polija) Emporio Armani (Milāna) Brose Baskets (Vācija)
6 Kval. uzvarētāji Elan Chalon (Francija) Cedevita Zagreb (Horvātija) Besiktas (Turcija)

Regulārajā sezonā 24 komandas ir sadalītas četrās grupās pa sešām vienībām katrā. Grupās izspēlē divu apļu turnīru ar spēlēm mājās un izbraukumā. Katras grupas četras labākās komandas iekļūst “Top 16” kārtā, kur tiek sadalītas E un F grupās pa astoņām vienībām katrā.

E grupā spēlē A un C grupu uzvarētāji, B un D grupu otro vietas ieguvēji, A un C grupu trešo vietu īpašnieki, kā arī B un D grupu ceturto vietu ieguvēji. F grupā spēlē B un D grupu uzvarētāji, A un C grupu otro vietu īpašnieki, B un D grupu trešo vietu ieguvēji, kā arī A un C grupu ceturto vietu īpašnieki. Katra komanda “Top 16” kārtā aizvada 14 spēles, sacenšoties mājās un izbraukumā.

E un F grupu četras labākās komandas iekļūst ceturtdaļfinālos, kur cīņas notiek sērijās līdz trīs uzvarām. Pāru veiksminieki nopelna vietas 2013. gada “Četru Finālā”.

Divdesmit trīs komandas, kuras automātiski kvalificējās turnīram, tika sadalītas sešos grozos saskaņā ar Eirolīgas klubu reitingu trīs gadu ilgā laika posmā. Katrs klubs par katru uzvaru regulārajā sezonā rangā saņem 2 punktus, bet neizšķirta vai zaudējuma gadījumā tiek pie viena punkta. Divi punkti tiek piešķirti par “Last 16” kārtas sasniegšanu, divi punkti pienākas par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Viens punkts nāk klāt par tikšanu “Četru Finālā”, vēl viens par uzvaru pusfinālā. Izlozes laikā vienā grupā nedrīkstēja ielozēt divas komandas no vienas valsts.