21.05.2016. 18:52
"VEF Rīga" basketbolisti sestdien, 21. maijā, izbraukumā uzvarēja "Valmiera/Ordo" ar rezultātu 70:59, finālsērijā līdz četrām uzvarām izvirzoties vadībā ar 1-0.

Valmieras basketbola 80 gadu jubilejā “Valmiera/Ordo” sagādāja labāko dāvanu, pirmo reizi uz pilsētu atvedot “Aldaris” Latvijas basketbola līgas finālu. Valmierieši novērtēja notikuma mērogu, brīnīšķīgā un saulainā sestdienā piepildot Vidzemes Olimpiskā centra tribīnes. Pirms spēles “Baltie tēvi” atgādināja par trīs Valmieras kluba pirmgājieniem 2016. gada sezonā: pirmo reizi sasniegts Baltijas basketbola līgas pusfināls, pirmo reizi izcīnīta pirmā vieta LBL regulārajā sezonā un pirmo reizi sasniegts Latvijas fināls. Arī zelts vai sudrabs būs pirmo reizi.

LBL prezidents Valdis Voins pēc komandu izsaukšanas apbalvoja aprīļa vērtīgāko spēlētāju, Valmieras saspēles vadītāju Jāni Kaufmani. Valmieras klubs saņēma arī balvu par labāko kluba tēlu 2015./2016. gada sezonā.

Sportacentrs.com rīkotajā tviteraptaujā 59% dalībnieku pirmajā spēlē prognozēja Valmieras uzvaru, savukārt 30% deva priekšroku četrkārtējiem Latvijas čempioniem. Vēl 11% aptaujāto norādīja, ka spēles uzvarētāju ir grūti prognozēt. Aptaujā tika saņemtas 379 balsis.

Valmiera/Ordo: Mičels, Armands Šķēle, Laksa, Bērziņš, BlausVEF Rīga: Kruss, Jakovičs, Bostiks, Mejeris, Harelsons

Cīņas ievadā VEF spēlētāji pāris reižu kļūdījās un netrāpīja metienus no groza apakšas. Armands Šķēle tikmēr guva piecus punktus, kopā ar trīspunktu metienu čempionu Mārtiņu Laksu iemeta pa tālmetienam un trešās minūtes izskaņā panāca astoņu punktu pārsvaru – 10:2. Minūti vēlāk Armands realizēja trešo Valmieras tālmetienu – 13:2. VEF uzlaboja bumbas kustību, iespēlējot to saviem jaudīgajiem garajiem spēlētājiem. Mārtiņam Meieram gūstot četrus punktus pēc kārtas, Valmieras pārsvars saruka uz pusi – 13:8. Valmieriešiem, neskaitot Laura Blaus pirmos divus punktus, soda laukumā neveicās. Komanda sešas minūtes neguva punktus no spēles, taču aizsardzībā spēlēja labi – 14:11.

Nākamās desmitminūtes ievadā atsāka trāpīt Valmieras mazie spēlētāji (Kaufmanis, Aigars Šķēle), bet Dāvis Rozītis zem groza tika galā ar Harelsonu – 21:13. Mājinieku ofensīvu pārtrauca Pako Krusa tālmetiens un Dāvja Geka garāmgājiens, taču pretējā pusē ar to pašu atbildēja jaunākais no brāļiem Šķēlēm – 27:18. Pēc Valmieras kļūdām VEF no jauna samazināja starpību – 27:22. Ofensīvu neitralizēja Blaus danks un Mičela frontālais garāmgājiens – 31:22. VEF atkal tuvojās, taču pēdējo grozu puslaikā guva valmierieši – 33:27.

Otro puslaiku, tāpat kā pirmo, ar diviem punktiem no groza apakšas iesāka Lauris Blaus – 35:27. Arī pirmais precīzais tālmetiens tika ierakstīts mājinieku rēķinā, perimetrā izceļoties Kvameinam Mičelam – 38:29. VOC grozus labāk bija apguvuši arī pretinieki, pēc Bostika un Krusa trāpījumiem pietuvojoties viena tālmetiena attālumā – 38:35. Īstajā brīdī, atlecot no sedzēja, “fade-away” metienu trāpīja Dāvis Rozītis. Kruss un Bostiks turpināja vilkt VEF uzbrukumu, divreiz samazinot starpību līdz minimumam – 40:39 un 42:41. Minūti vēlāk Bostiks ātrajā uzbrukumā izlīdzināja rezultātu – 45:45. VEF leģionāriem aizvadot labāko ceturtdaļu, Harelsona tālmetiens 29. minūtē pirmo reizi izvirzīja vadībā rīdziniekus – 45:48. Pēc pusstundas plus četri viesiem – 47:51.

Akseļa Vairoga tālmetiens samazināja starpību līdz minimumam – 50:51. VEF atbildēja ar Jāņa Bērziņa piespēli pāri visam laukumam Marekam Mejerim, kurš ātrajā uzbrukumā ietrieca bumbu grozā no augšas – 50:53. Kvameins soda metienus dalīja uz pusēm, kamēr Boņa danks un Bostika tālmetiens VEF atrāvienu palielināja līdz septiņiem punktiem – 51:57. Jāatzīmē, ka VEF spēlētāji 13 minūtēs guva par četriem punktiem vairāk nekā pirmajā puslaikā kopā. Par labu Valmierai nenāca arī rīdzinieku savāktās bumbas uzbrukumā. Vienā bumbas kontrolē vefieši reizes trīs tika pie atkārtotām uzbrukuma iespējām. Bērziņš un Mejeris krāja otrās iespējas punktus – 51:63. Līdz pamatlaika pēdējai minūtei valmierieši īsti nespēja apdraudēt pretinieku uzvaru.

Valmiera/Ordo – VEF Rīga 59:70 (14:11, 19:16, 14:24, 12:19)Valmiera/Ordo: Aigars Šķēle 9, Blaus 8, Armands Šķēle 8, Bērziņš 7, Mičels 6, Kaufmanis 6, Rozītis 5, Vairogs 5, Laksa 5, Jonāts; Gabrāns, Vīņauds.VEF Rīga: Bostiks 15, Harelsons 12, Mejeris 11, Kruss 10, Geks 6, Bērziņš 6, Meiers 6, Smits 3, Jakovičs, Strēlnieks; Vilde.Tiesneši: Ingus Baumanis, Juris Kokainis, Arnis Ozols.Komisārs: Agnis Pērkons.1520 skatītāji.

Metieni no spēles: 22/62 vs 26/612p: 15/42 vs 19/433p: 7/20 vs 7/181p: 8/12 vs 11/17AB: 31 (7/24) vs 47 (13/34)RP: 14 vs 17Kļ.: 8 vs 13PB: 7 vs 6BM: 0 vs 4Personiskās piezīmes: 21 vs 20Starta piecnieki: 34 vs 48Rezerves: 25 vs 22