06.01.2013. 17:54

"VEF Rīga" basketbolisti (bilance 7-3) svētdien, 6. janvārī, VTB līgas izbraukuma spēlē Ļubercos atspēlēja 17 punktu deficītu, otrajā puslaikā ielaida tikai 21 punktu un uzvarēja "Triumph" komandu (4-6) ar rezultātu 80:78, sperot platu soli "play-off" virzienā. Savstarpējo sacensību summā 2-0 un +25. Nākamā spēle turnīrā paredzēta 12. janvārī, savā laukumā uzņemot Klaipēdas "Neptunas".

VEF Rīga: Rowland, Janičenoks, Daniels, Bērziņš, KavaliauskasTriumph: McKee, Karasjovs, Vihrovs, Vaļijevs, Searcy

Mājinieku starta piecniekā neliels pārsteigums – aizsarga Polohina vietā laukumā devās Artjoms Vihrovs. Pārējās “Triumph” darbības atgādināja iepriekšējās spēlēs redzēto, izmantojot “double-team” presingu pret Roulendu. Ļoti veiksmīgi 2013. gadu sāka Sergejs Karasjovs, iemetot pirmos četrus metienus no spēles, tai skaitā trīs tālmetienus, un četrās minūtēs panākot 10:16 savējo labā. VEF rindās trīs rezultatīvu metienu sērija izdevās Roulendam, labi uzbrukumā strādāja Kaspars Bērziņš, bet Denielss samazināja starpību līdz diviem punktiem 14:16. Karasjovs nekavējoties atbildēja ar ceturto tālmetienu pēc kārtas. Savācis 14 punktus (2p 1/1, 3p 4/4), viņš devās malā, taču laukumā apgriezienus uzņēma kanādiešu centrs Kails Lendrijs. Līdz pauzei viņš ar nevainojamu precizitāti sameta 16 punktus (2p 4/4, 3p 1/1, 1p 5/5). Pēc pirmās ceturtdaļas deviņu punktu deficīts 24:33.

Otrās ceturtdaļas sākumā vefiešiem izdevās piebremzēt “Triumph” spēles tempu. Vairākas reizes rezultāta starpība tika samazināta līdz pieciem punktiem, sanāca labas epizodes aizsardzībā. Puslaika galotnē pārāki vēlreiz bija Ļubercu basketbolisti. Precīzi metot no visām pozīcijām, viņi puslaikā sameta rīdznieku grozā 57 punktus, atpūtā ejot ar desmit punktu pārsvaru 47:57.

Trešā ceturtdaļa būtiskas pārmaiņas nenesa. Rezultāts auga lēnāk, taču “Triumph” atrāvās un turējās 14-16 punktu attālumā. Desmitminūtes beigās laukumā devās Artūrs Strēlnieks. Līdzīgi kā decembrī, viņš radīja jaunu enerģiju komandas spēlē. Nepiekāpīgs aizsardzībā, efektīvs uzbrukumā, Artūrs īsā laikā guva sešus punktus, atjaunojot Ramūna Butauta komandas izredzes pacīnīties par uzvaru. Pēc nospēlētas pusstundas mīnus divpadsmit 60:72.

Apturējuši Karasjovu, vefieši neitralizēja arī otru bīstamāko Ļubercu aizsargu Tiveinu Makkī. Nesenais Eiropas kausa vērtīgākais basketbolists nespēja gūt punktus no spēles un atstāja laukumu ar piecām piezīmēm. Lendrijs turpināja aktīvi gūt punktus, taču rīdzinieku īsais sastāvs radīja iespējas ātrajiem uzbrukumiem un piespieda mājiniekus biežāk pārkāpt noteikumus. Jahoviča tālmetiens samazināja starpību līdz septiņiem punktiem (69:76), bet pēc brīža deficīts saruka vēl vairāk. “Triumph” ilgāku laiku nespēja gūt punktus, savukārt rīdzinieki pēc 15:4 izrāviena jau elpoja mājiniekiem pakausī 75:76. Pēdējās minūtes sākumā Roulends izlīdzināja rezultātu 78:78, bet 1,2 sekundes pirms pamatlaika beigām ar pustālo metienu guva uzvaras grozu!

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230